Malatya'da Nato'dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın Eylemi Yapıldı/Filistin ve Yemen'e Destek Verildi (Video-Foto)

Kürecik Nato Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından 2 Nisan Cuma günü Malatya Soykan Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında Nato’dan Çıkılsın/Üsler Kapatılsın feryadı yükseldi. Filistin ve Yemen'e destek açıklaması yapıldı. 

Görüntülenme: 658 Tarih: 02 Nisan 2021 05:14
Malatya'da Nato'dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın Eylemi Yapıldı/Filistin ve Yemen'e Destek Verildi (Video-Foto)

Kürecik Nato Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından  NATO'ya ve Üslerine Hayır Demek, Filistin Toprak Günü münasebetiyle Siyonist işgali protesto etmek ve Suudi koalisyonunun vahşi saldırısı altında inleyen mazlum Yemen halkına destek vermek için bugün Cuma namazının ardından Malatya Soykan Meydanında bir basın açıklaması düzenlendi.
'Nato’dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın’, ‘Kürecik İncirlik Kapatılsın’, ‘Yanke Go Home’, ‘Katil ABD Türkiye’den Defol’, ‘Katil Nato Türkiye’den Defol’, ‘Kahrolsun ABD Kahrolsun İsrail’, ‘Kahrolsun Suudi Amerika’, ‘Kudüs'e Gazze’ye Direnişe Bin Selam’, ‘Filistin Halkı Yalnız Değildir’, ‘Malatya’dan Gazze’ye Direnişe Bin Selam’, 'Ensarullah Onurumuzdur', 'Yemen'e Selam Direnişe Devam' ve 'Yemen Halkı Yalnız Değildir' sloganlarının atıldığı eylemde basın açıklamasını inisiyatif adına Mavi Marmara gazisi Mehmet Tunç okudu.
Okunan basın açıklamasının tam metni şu şekildedir:
Bismillahirrahmanirrahim.
Değerli basın mensupları ve aziz vatandaşlarımız!
Nisan ayının ilk cumasında ‘NATO’YA VE ÜSLERİNE HAYIR’ demek için yeni bir basın açıklamasında daha sizlerin huzurundayız. Cumamız, Şaban ayımız ve şimdiden Ramazan-ı Şerifimiz mübarek olsun.
Tüm dünyanın malumu olduğu üzere Türkiye'deki bütün askeri darbelerin arkasında ABD'nin ve NATO’nun parmağı vardır.
 27 Mayıs... 12 Eylül... 28 Şubat... 15 Temmuz.... Tüm bu darbeler ABD ve NATO  patentlidir.
 
Bu gerçeği en sonunda bir ABD’li yetkili de bilerek veya bilmeyerek itiraf etti.
Büyük Şeytan Amerika’nın Dışişleri Bakanı Antony Blinken, “ABD’nin bundan sonra demokrasi adına başka ülkelere askeri müdahalede bulunmayacağını veya otoriter rejimleri askeri güçle değiştirmeye kalkışmayacağını” öne süren bir açıklama yaptı.  
Bu itiraf gibi açıklama çok önemli.
Çünkü söz konusu açıklama hem itiraf niteliğinde hem de Türkiye’miz açısından derslerle dolu. Bu açıklamadan İktidarın, muhalefetin, ABD ve NATO sevicilerin, liberallerin, cemaatlerin, sağcıların, solcuların, ayrılıkçıların kısacası hepimizin alması gereken dersler var.
Bu derslerden birincisi şu; “Bu taktikleri eskiden kullandık” diyen ABD’li bakan, bu açıklamasıyla, şu ana kadar Büyük Şeytan Amerika’nın yaptığı darbeleri, darbe girişimlerini, saldırıları, işgalleri, açık veya örtülü operasyonları itiraf ediyor. Bunları yapmak için demokrasiyi kılıf olarak kullandıklarını itiraf ediyor.
İkincisi, bu beyanda sadece itiraf yok. Aynı zamanda Amerika’nın güçsüzlüğü de kabul ediliyor. Blinken, bu açıklamayı, zorunluluk gereği yapıyor. Yani Büyük Şeytan ABD, başka ülkelerin bağımsızlığına, bütünlüğüne, özgürlüğüne, egemenliğine, içişlerine saygısından ötürü değil, artık takati kalmadığı, umduğu sonucu alamadığı, hedefine ulaşamadığı için askeri darbelere, işgallere kalkışmayacağını ifade ediyor.
Üçüncüsü, ABD’nin geçmişi Latin Amerika’dan Kafkasya’ya, Afrika’dan Orta Asya’ya kadar darbeler, darbe girişimleri, suikastlar ve cinayetlerle dolu. Dünyada insan hakları, demokrasi, özgürlük, hukuk devleti gibi kavramları ağzına alacak son devlet Amerika, son kişi de ABD Başkanıdır. O nedenle ülkemizde iktidarıyla muhalefetiyle, toplumun tüm kesimleriyle Büyük Şeytan ABD’den demokrasi bekleyenler açısından Blinken’ın bu açıklaması çok ibretlik.
Dördüncüsü, ABD’nin Türkiye’mizde desteklediği darbeleri, darbe girişimlerini çok iyi biliyoruz. Hangi terör örgütlerine kol kanat gerdiğini, hangi terör örgütlerini desteklediğini, hangi siyasi akımlara ve STK’lara arka çıktığını iyi biliyoruz. O nedenle Blinken’ın bu sözleri, bizi hiç şaşırtmıyor. Çünkü hafızamız güçlü.
Beşincisi, kuracağı partinin başvuru dilekçesini, ülkemizde İçişleri Bakanlığı’na vermeden önce Büyük Şeytan ABD’ye veren; ABD’deki etkili lobilerin gözüne girmek için kırk takla atan politikacılar için Blinken’ın sözleri büyük derslerle dolu. Bu açıklama, ABD’nin zayıflayan hegemonyasını ortaya koyuyor. Politikacıların bundan sonra ABD desteği ararken, dikkatli şekilde düşünmesi gerekiyor.
Altıncısı, ABD’nin geçici ulusal güvenlik belgesinde, öncelikle Çin ve Rusya’yı en büyük tehdit olarak adlandırması, dünyanın güç merkezinin Batı’dan Doğu’ya, Atlantik’ten Pasifik ve Avrasya’ya kaydığını, ABD’nin de bunu kabul ettiğini gösteriyor.
Mevcut şartlarda Türkiye’mizin  NATO’da kalmasının artık hiçbir gerekçesi ve mantıklı açıklaması yoktur. Ülkemiz bir an önce ayağına vurulmuş olan NATO ve ABD prangasından kurtulmalıdır.
Kıymetli vatandaşlarımız ve değerli basın mensupları!
Biz, tüm siyasi partileri ülkemizin NATO’dan çıkması ve üslerin kapanması yönünde ortak irade göstermeye ve karar almaya; ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarını, alimleri, aydınları ve kanaat önderlerini siyasi partileri bu konuda cesaretlendirecek açıklamalar yapmaya davet ediyoruz.
Biz, ülkemizde anti emperyalist ve anti Siyonist bilincin artması ve kök salması ve ayrıca Türkiye’nin NATO’dan çıkması ve üslerin kapanması talebimizi gündeme getirmek için her ayın ilk Cumasında burada toplanıyoruz. Bunun için de her ayın ilk Cuma gününü ‘NATO’YA VE ÜSLERİNE HAYIR CUMASI’ olarak ilan ettik. Başta siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere toplumun tüm kesimlerini bu önemli konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz.
Kıymetli Basın Mensupları ve Aziz Vatandaşlarımız!
Geride bıraktığımız 30 Mart tarihi, 1976'da yaşanan olayların anısına Filistin'de her sene Toprak Günü olarak ihya edilmektedir. Bu tarihte Siyonist İsrail’in Filistinlilerin 21 bin dönüm arazisini gasp etmesini protesto etmek amacıyla 1948'de işgal edilmiş toprakların değişik bölgelerinde gösteriler düzenlenmişti. Bu gösteriler esnasında çıkan çatışmalarda 6 Filistinli şehit edilmiş, çok sayıda Filistinli de yaralanmıştı. Toprak Günü olarak ihya edilen güne esas teşkil eden bu hadiseler, işgalci İsrail ile Filistin arasındaki çatışmanın kaynağı olan toprak konusunda Filistinlilerin gösterdiği direnişin simgesi olarak görülüyor. 30 Mart tarihi, Filistin topraklarının bütünlüğünün yeniden gündeme getirilmesi, Siyonist devletin bir işgal devleti olduğunun vurgulanması ve Filistin topraklarında Siyonistlerin hiçbir hakkının olmadığının dile getirilmesi amacıyla Toprak Günü olarak kutlanmaktadır. 30 Mart'ın Toprak Günü olarak ihya edilmesi geleneği 44 yıldır sürdürülüyor. Filistinliler, Siyonist İsrail’in, mazide yaptığı ve halen sürdürdüğü baskın, tutuklama, terör, katliam ve işkencelere rağmen topraklarının kimliğini korumaya ve onu savunmaya devam ediyor.
Biz de bugün Malatya’dan ‘Toprak Günü’ münasebetiyle Filistin Direnişine olan desteğimizi bir kez daha ilan ediyoruz. Filistin halkı yalnız değildir.
Muhterem kardeşlerimiz!
Büyük Şeytan ABD, Siyonist İsrail, Avrupa ülkeleri ve Körfezdeki krallıkların desteği ile Suudi Arabistan’ın Yemen’e yönelik vahşi saldırısı 7. yılı geride bıraktı. Bu acımasız savaşta on binlerce Yemenli Müslüman hayatını kaybederken ambargo yüzünden Yemen’de Dünya tarihinin en büyük kıtlık hadisesi yaşanıyor. Sözde insan hakları ve demokrasi havarisi batılı ülkelerin eliyle ve Birleşmiş Milletlerin gözü önünde Yemenli çocuklar açlıktan ölüyor.
Biz; habis ve lanetlik Suudi koalisyonunun Yemen’e yönelik saldırısının bir an önce durdurulmasını ve ülkemizin yöneticilerinin de Suudi koalisyonuna kesinlikle hiçbir şekilde yardım etmemesini talep ediyoruz. Yemen’in meşru idarecisi olan Ensarullah’a olan desteğimizi yineliyoruz. Şerefli ve izzetli Yemen halkını 7 yıldan bu yana Siyonist ve emperyalist saldırılar karşısında verdikleri kahramanca mücadeleden dolayı tebrik ediyoruz. Onlar İslam Ümmetinin yüz akıdır. Selam olsun izzetli Yemen halkına ve Selam olsun topraklarını emperyalistler karşısında kahramanca savunan Ensarullah’a!
Kıymetli basın mensupları ve aziz halkımız!
Mayıs ayındaki basın açıklamamızı Ramazan bayramının yaklaşması ve Dünya Kudüs Günü münasebetiyle 6 Mayıs Perşembe günü yine bu meydanda yapacağız inşallah. Hepinizi yüce Allah’a emanet ediyoruz.
 KÜRECİK NATO RADAR ÜSSÜNE HAYIR İNİSİYATİFİ

Yorumlar