Kemal Kemahlı'dan Dünya Kudüs Günü İle İlgili Bir Teklif

O zaman biz de bu fırsatı değerlendirerek tüm camilerimizde cemaate Dünya Kudüs Günü’nü ve Siyonistlerin Mescidi Aksa’ya yönelik işgal ve yıkım politikalarına karşı ilk kıblemiz Mescidi Aksa ile ahdimizi tazelememiz gerektiğini hatırlatalım. 

Görüntülenme: 808 Tarih: 04 Mayıs 2021 10:22
Kemal Kemahlı'dan Dünya Kudüs Günü İle İlgili Bir Teklif

Şehitlerin Rabbinin Adıyla…

Mübarek Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Siyonist rejim askerlerinin Mescidi Aksa çevresinde namaz kılmak isteyen Kudüslülere vahşice saldırdığı ve yine Siyonist Yahudilerin Ramazan’ın 28’ine denk gelen 10 Mayıs tarihinde ilk kıblemiz Mescidi Aksa’ya büyük bir baskın düzenleme çağrısı yaptığı bu dönemde, 7 Mayıs Cuma günü tüm dünyada Müslümanlar Kudüs Günü’nü ihya etmeye hazırlanıyor.  

Maalesef bu sene ülkemizdeki tam kapanmadan dolayı Dünya Kudüs Günü meydanlarda ve caddelerde basın açıklamaları, yürüyüşler ve araç konvoyları ile ihya edilemeyecek. Demek ki beterin beteri varmış. Geçen sene birçok ilde valiliklerin pandemi tedbirleri nedeniyle basın açıklaması yapamamaktan şikayet ederken bu sene hiçbir yerde basın açıklaması yapamıyoruz.

Fakat bu durumu da fırsata çevirebilecek bir teklifimiz var tüm Müslümanlara!

Rahmetli Erbakan hocamızın veciz ifadesiyle, ‘İman varsa imkan da vardır’ düsturundan hareketle şunu teklif ediyoruz:

Hepimizin bildiği gibi, normalde İstanbul başta olmak üzere Türkiye’mizin muhtelif şehirlerinde Dünya Kudüs Günü basın açıklamaları kurulan platformlar, inisiyatifler, AGD, Hüda Par ve Saadet Partisi tarafından şehrin en işlek meydanında veya Cuma namazının ardından en büyük camilerinin birinde düzenleniyordu.

Bu Cuma günü bu imkandan mahrumuz ve fakat Cuma namazı için mahallemizdeki camilere gidebiliyoruz.

O zaman biz de bu fırsatı değerlendirerek tüm camilerimizde cemaate Dünya Kudüs Günü’nü ve Siyonistlerin Mescidi Aksa’ya yönelik işgal ve yıkım politikalarına karşı ilk kıblemiz Mescidi Aksa ile ahdimizi tazelememiz gerektiğini hatırlatalım.

Eğer evinizde yoksa bile mutlaka komşularınızın birinde fotokopili yazıcı vardır. Aşağıda örneğini yazacağım kısa bir açıklamayı yazıcıdan çıkartıp çoğaltabildiğimiz kadar çoğaltarak namazdan önce mahalledeki camimizde cemaate dağıtabilir veya cami avlusunda görünecek yerlere asabiliriz. Bu açıklamayı dağıtırken de fotoğraf veya video alarak daha sonradan bunları sosyal medyada yayınlayabilirsiniz. Hatta bize de whatsapp üzerinden gönderirseniz biz de bunları sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan yayınlarız.

Örnek Kısa Açıklama Metni: ‘Bismillahirrahmanirrahim.

Aziz Müslümanlar! Bildiğiniz gibi bugün mübarek Ramazan ayının son Cuma’sı, yani Dünya Kudüs Günü. Mübarek Kudüs ve Filistin toprakları ile ilk kıblemiz Mescidi Aksa on yıllardır Siyonist İsrail’in işgali altında. Ayrıca Gazze’deki 2 Milyon Müslüman, 16 yıldır Siyonist İsrail’in acımasız ablukası ve vahşice saldırıları altında hayatta kalma mücadelesi veriyor. İşgalci ve katil İsrail, Mescidi Aksa’mızı yıkarak yerine sözde Süleyman Mabedini inşa etmek için uğursuz planlarına hız veriyor. Bu bağlamda 10 Mayıs’ta Siyonistler, Mescidi Aksa’mıza büyük bir baskın düzenleme çağrısı yapıyor. İlk kıblemizin büyük bir tehlike altında olduğu bu günlerde Filistinli kardeşlerimiz tüm Müslümanlardan destek istiyor. Sizleri Mescidi Aksa’mız için sesimizi yükseltmeye davet ediyoruz. Başta Türkiye olmak üzere tüm İslam ülkeleri Siyonist İsrail ile tüm ilişkilerini kesmeli, devlet adamları Müslüman halkın bu talebine kulak vermelidir.

YAŞASIN MESCİDİ AKSA VE KUDÜS DAVAMIZ. KAHROLSUN SİYONİST İSRAİL VE BÜYÜK ŞEYTAN ABD

Her camide bu konuya duyarlı birkaç kardeşimiz bu salih ameli yapabilirse, böylece tüm Türkiye’deki camilerde Dünya Kudüs Günü ihya edilmiş olur.

Yazıcılardan çıkarılacak Mescidi Aksa görsellerinin altına ‘Mescidi Aksa Onurumuzdur’, ‘Bugün Dünya Kudüs Günü’, ‘Müslüman Uyuma İlk Kıblene Sahip Çık’gibi yazılar yazılarak A4 kağıdına basılan bu görseller camilerin avlusunda veya dışında cemaatin göreceği yerlere asılabilir.

Ayrıca Mescidi Aksa'ya Siyonist Yahudiler tarafından her gün baskın düzenlendiği bu günlerde dünya Müslümanlarının da her gün Mescidi Aksa'ya destek gösterileri düzenlemeleri gerekir.    

Bu günlerde yapılacak en iyi faaliyetlerden birisi de, sosyal medya hesaplarımızda Dünya Kudüs Günü ile ilgili görseller ve yazılar paylaşmamızdır. Kudüs Gönüllüleri’nin ve daha başka kardeşlerimizin hazırladığı görseller sosyal medyada paylaşılabilir.

Bu arada ON4 TV, Kudüs TV ve TV5’de Dünya Kudüs Günü ile ilgili yapılan programların geniş kitleler tarafından izlenebilmesi için de sosyal medya hesaplarımızda o programların paylaşımını yapmalıyız.

Bu günlerde Kudüs Günü sitemizdeki haber ve yazıları da dikkatle takip edip sosyal medyada paylaşmanızı istiyoruz sizlerden..

Öte yandan Tayder başta olmak üzere bazı kurumlar Dünya Kudüs Günü münasebetiyle webinar programlar düzenlemektedir. Biz de Kudüs Günü internet sitesi olarak Allah nasip ederse Perşembe günü saat 15:00’da yurt içi ve yurt dışından çok değerli konuşmacıların katılacağı bir program düzenlemeyi planlıyoruz. Programımız Kudüs Günü sitemizden canlı olarak yayınlanacak. Netleşince duyurusunu paylaşacağız inşallah.

Aziz kardeşlerim, bu faaliyetleri Allah’a yakınlaşma kastıyla yapabilirsek, Dünya Kudüs Günü’nün banisi rahmetli İmam Humeyni’nin, Türkiye’de halkımıza Kudüs davası şuurunu aşılayan merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın, Kudüs şehitlerimiz Şeyh İzzeddin Kassam’ın, Şeyh Ahmed Yasin’in, Fethi Şikaki’nin, Abbas Musavi’nin, İmad Muğniye’nin, Abdulaziz Rantisi’nin ve general Kasım Süleymani’nin ruhlarını şad etmiş oluruz inşallah.  

Selam hidayete tabi olanların üzerine olsun.

                        Kemal Kemahlı 04.05.2021

 

 

 

Yorumlar