İsmail Heniyye: 'Direniş Kudüs'e Giden En Kısa Yoldur'

Filistin İslami Direniş Hareketi Lideri, Gazze’deki Filistin direnişinin sadece Gazze’yi ve Gazzelilerin taleplerini savunmadığını, bilakis Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı, Şeyh Cerrah’ı, mültecilerin dönüş hakkını ve başkenti Kudüs olan bağımsız Filistin devletinin kurulmasını savunduğunu söyledi. 

Görüntülenme: 211 Tarih: 16 Mayıs 2021 12:58
İsmail Heniyye: 'Direniş Kudüs'e Giden En Kısa Yoldur'

Heniyye, Katar’ın başkenti Doha’da dün akşam düzenlenen gösteride yaptığı konuşmada, Kudüs’ü işgal eden düşmanla mücadelede son sözün sahada söyleneceğini, direnişin asla geri çekilmeyeceğini ve tepede kalacağını, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı savunmaya devam edeceğini bildirdi.
 

İşgal ordusunun direnişi ve Gazze halkını yıldırabileceğini düşünerek Gazze’yi bombaladığını, çok katlı bazı apartmanları yıktığını ve katliamlar gerçekleştirdiğini kaydeden Heniyye, “Direniş Kudüs’e giden en kısa yoldur ve Gazze bugün bu savaşı veriyor” dedi.

Heniyye, 15 yıldır abluka altında olan Gazze Şeridi’nin bugün İsrail’in tüm bölgelerinde sokağa çıkma yasağı uyguladığını ve direniş güçleriyle İzzeddin el-Kassam Tugayları’nın elinde olan gücün görünenden daha fazla olduğunu ifade etti.
 

Geçtiğimiz yıllar boyunca direnişin sessizce çalışıp hazırlık yaptığını ve işgal olduğu sürece böyle bir çatışmanın geleceğine inandığını belirten Heniyye, Kudüs’ün gelecek nesillere ilham vermeye ve intifadalara sebep olmaya devam edeceğine dikkat çekti.
 

İşgalcileri sadece sözle değil intifadayla da uyararak “Ateşle oynamayın” dediklerini söyleyen Heniyye, Filistin halkının Kudüs’ü işgalden kurtaracak güce sahip olduğunu dile getirdi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar