Kudüs Müftüsünden Önemli Uyarı

Kudüs ve Filistin Diyarı Müftüsü, Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh Muhammed Hüseyin, Siyonist-Amerikan kurumların Kudüs’teki Memenullah Mezarlığı’nın bir bölümünde kutlama yapma planları konusunda uyarıda bulundu. 

Görüntülenme: 135 Tarih: 11 Ekim 2021 04:55
Kudüs Müftüsünden Önemli Uyarı

Şeyh Muhammed Hüseyin, bugün konuyla ilgili yayınladığı bildiride,  Beit El Yahudi Yerleşkesi’nde ikamet eden ABD eski Büyükelçisi David Friedman ve ABD eski Dışişleri Bakanı Mike Pompeo başta olmak üzere ABD eski Başkanı Donald Trump dönemi yetkililerinin Memenullah Mezarlığı’nda yarın kutlama yapmaya hazırlandıklarını ifade etti.
 

Mezarlığın Müslümanlara ait İslami bir vakıf olduğuna dikkat çeken Muhammed Hüseyin, mezarlığın ihlalinin Müslümanların ölülerine ve dirilerine saygısızlık olduğunu, dünyadaki tüm Müslümanları rencide edeceğini söyledi.
 

Memenullah Mezarlığı’nda çok sayıda Müslüman’ın gömülü olduğunu, aralarında milli ve dini liderlerin bulunduğunu belirten Muhammed Hüseyin, işgal yönetiminin sözde “Hoşgörü Müzesi” inşa etme bahanesiyle mezarlığın bir bölümüne daha önce el koyduğunu hatırlattı.
 

Muhammed Hüseyin, işgal güçlerinin Kudüs’teki Yahudileştirme ve tehcir faaliyetlerinin kentin İslami ve Arap kimliğini yok etmeyi hedeflediğini bildirdi.

Kudüs Müftüsü, uluslararası kuruluşlara seslenerek, provokatif faaliyetlerine ve Müslümanlara ait dini mekanları hedef alan ihlallerine son vermesi için işgal rejimine baskı yapılmasını istedi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar