Siyonist Güçler Kudüs'te Filistinli Genci Şehit Etti

İşgal güçleri dün akşam saatlerine doğru Kudüs kentinin Babu’l-Amud bölgesinde bir Yahudi yerleşimciyi bıçaklayarak ağır yaralanmasına yol açtığı gerekçesiyle Filistinli bir genci yargısız infaz etti. 

Görüntülenme: 364 Tarih: 05 Aralık 2021 15:14
Siyonist Güçler Kudüs'te Filistinli Genci Şehit Etti

Filistinli aktivistlerin yayınladığı videoda, işgal güçlerinin silahsız bir gencin üzerine vahşice ateş açtıkları ve çevredeki Filistinlilere saldırdıkları görülüyor.
 

Yerel kaynaklar, Filistinli gencin bıçaklama eylemi gerçekleştirerek bir yerleşimciyi yaraladığını, işgal güçlerinin kendileri için hiçbir tehlike teşkil etmemesine rağmen Filistinli gencin üzerine ateş açtığını ve ilk yardım ekiplerinin Filistinli gence yaklaşmalarına izin vermediğini söyledi.
 

Kaynaklar, şehit gencin Batı Şeria’nın kuzeyindeki Selfit kenti sakinlerinden 25 yaşındaki Muhammed Şevket Muhammed Selime olduğunu belirtti.
 

İşgal güçlerinin bölgede toplanan Kudüslüleri dağıtmak için ses bombası attığı, bu sırada Es-Sahira Kapısı bölgesinde işgalcilerle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığını ve işgal askerlerinin Filistinlileri darp ettiği bildirildi.
 

İşgal rejimi televizyonu, Haridim Yahudilerinden olan yerleşimcinin boynundan ve sırtından bıçaklandığını, durumunun ağır olduğunu, Kudüs’teki Shaare Zedek Hastanesi’ne kaldırıldığını ifade etti.
 

Bu arada, İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Kudüs’teki sözcüsü Muhammed Hammade, yerde yatan yaralı bir gencin üzerine ateş açmanın işgal güçlerinin vahşiliğini gösterdiğini söyledi.
 

Hammade, işgal güçlerinin uluslararası hukuka ve anlaşmalara uymadığına dikkat çekti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar