İstanbul'da Dünya Kudüs Günü Basın Açıklaması ve Araç Konvoyu (Davet)

Dünya Kudüs Günü Etkinliğine Hamas ve İslami Cihad hareketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılımı bekleniyor. 

Görüntülenme: 467 Tarih: 20 Nisan 2022 12:26
İstanbul'da Dünya Kudüs Günü Basın Açıklaması ve Araç Konvoyu (Davet)

Her yıl düzenli olarak Dünyanın her bölgesinde duyarlı Müslümanlar tarafından Çeşitli etkinlik ve Yürüyüşlerle İhya edilen Dünya Kudüs günü Bu yılda Türkiyeli İslami Camiaların oluşturduğu Platform tarafından Etkinlik ve yürüyüşlerle İhya edilecek Kudüs ve Mescid i Aksa direnişine destek verilecek.

Platform sekreteryası tarafından yapılan açıklamaya göre Dünya Kudüs Günü etkinlik programı şöyle: 

29 Nisan Cuma Namazında Fatih Camiinde Buluşularak Saraçhane parkına Yürünülecek. Saraçhane parkında K.Kerim tilaveti ardından gurup İslami Direnişin Ezgileri ile devam edecek Etkinlik Platform adına basın açıklaması ile son bulacak...

Dünya Kudüs Günü Etkinliğine  Hamas ve İslami Cihad hareketlerinin üst düzey yöneticilerinin katılımı bekleniyor..

İkinci etkinlik 30 Nisan Cumartesi Günü saat 14.00 te  Edirnekapıdaki 15 Temmuz Şehitliği Önünde Araç Konvoyu oluşturularak İsrail konsolosluğu önüne gidilecek Burada da platform adına konuşmalar ve basın açıklaması yapılacak..

Mescid i Aksa ya yönelik Siyonist saldırılar nedeniyle her iki etkinliğe de katılımın yoğun olması bekleniyor...

Platform adına açıklama yapan Platform sözcüsü "Her türlü ayrılığı ve gündemi bir tarafa bırakarak Mescid i Aksa nın onuru için direnen kardeşlerimize destek olmalıyız bu sebeple Duyarlı tüm insanlarımızı bu Etkinliklere destek vermeye davet ediyoruz" dedi.

ekrangazetesi.com

Yorumlar