Hizbullah'tan Önemli Açıklama

Lübnan Hizbullah Hareketi yayımladığı bildiride; Siyonist İsrail Rejiminin Gazze Şeridi'ne saldırısını kınayarak, Filistin direnişi ve halkına desteğini yineleyerek İslami Cihad liderlerinin atacağı her adımın Hizbullah tarafından da destekleneceğini belirtti. 

Görüntülenme: 335 Tarih: 07 Ağustos 2022 05:43
Hizbullah'tan Önemli Açıklama

Lübnan Hizbullah hareketi, İsrail rejiminin Gazze Şeridi'ne düzenlediği çok sayıda Filistinlinin şehit olmasına ve yaralanmasına yol açan hava saldırısına tepki gösterdi.
Çok sayıda İslami Cihad komutanı ve gücünün şehit olmasına neden olan Siyonist İsrail rejiminin hava saldırısını kınayarak, bu tür zalimane suçların Filistin halkını ve iradesini  zayıflatamayacağını tam tersi zafere ve özgürlüğe ulaşma yolunda ilerlemeye devam etmek için Filistinlilerin iradesini arttıracağını vurguladı. 

Lübnan Hizbullah Hareketi, Filistin direniş gruplarının dayanışmasını övdü ve bu hareketin Filistin topraklarını ve esirlerini özgürleştirmek için her zaman mazlum Filistin halkının ve cesur direnişçilerinin yanında olduğunu vurguladı.

Hizbullah, Siyonistlerin tekrarlanan saldırılarına ve cinayetlerine tepki  olarak İslami Cihad liderlerinin attığı tüm adımları açıkça desteklediğini açıkladı.

Dün akşam İsrail ordusu, Gazze'deki yerleşim bölgelerine hava saldırısı düzenledi. Filistin Gazze Şeridi Sağlık Bakanlığı, son istatistiklerinde Gazze'ye Siyonist saldırıda 9 kişinin şehit olduğunu ve 40'tan fazla kişinin yaralandığını duyurdu.

Tesnim

Yorumlar