Halil El Avavide Açlık Grevine Devam Ediyor

Dün (11 Ağustos Perşembe) sağlık durumunun iyice kötüleşmesine rağmen 40 yaşındaki esir Halil El-Avavide işgal rejiminin idari hapis uygulamasını protesto amacıyla başlattığı açlık grevini bugün 152. gününde de sürdürüyor. Hayatını kaybedebileceği yönünde uyarılarda bulunuldu. 

Görüntülenme: 491 Tarih: 12 Ağustos 2022 16:06
Halil El Avavide Açlık Grevine Devam Ediyor

İşgal rejiminin Ofer Mahkemesi, Avavide'nin avukatına onun özel doktoruyla birlikte, sağlık durumunu kontrol ve hakkında mahkemeye sunacakları tıbbi rapor hazırlamak amacıyla çok hızlı bir şekilde ziyarette bulunma izni vermişti. Önümüzdeki pazar günü davasının yeniden ele alınacağı belirtildi. 

İşgal rejiminin cezaevleri yönetimi dün yaptığı açıklamada El-Avavide'nin sağlık durumunun tehlikeli bir şekilde kötüleştiği uyarısında bulunmuştu. 

Filistin Esir Kulübü de dün yaptığı açıklamada El-Avavide'nin sağlık durumunun çok tehlikeli düzeyde olduğuna ve ani bir şekilde hayatını kaybetmesi tehlikesi olduğuna dikkat çekmişti. 

Er-Remle Hapishanesi'nde tutulan El-Avavide'nin çok şiddetli eklem ağrılarının olduğu, başında da şiddetli ağrılar bulunduğu, sürekli baş dönmesi yaşadığı, net bir şekilde göremediği, yürüyemediği ve tekerlekli sandalye ile dolaştırıldığı belirtildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar