Hamas'tan Müslümanlara Çağrı: Mescid-i Aksa İçin Sokaklara Dökülün

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Kudüs Ofisi sorumlusu Harun Nasıruddin, arabuluculara işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’daki ihlallerinin bölgenin tamamını yakacak bir yangının fitilini ateşleyebileceğini söylediklerini bildirdi. 

Görüntülenme: 767 Tarih: 25 Eylul 2022 06:33
Hamas'tan Müslümanlara Çağrı: Mescid-i Aksa İçin Sokaklara Dökülün

Nasıruddin, bugün (25 Eylül Pazar) konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistin halkının işgalcilerden korkmadığını ve işgal güçlerinin Filistinli gençlerin Mescid-i Aksa’yı savunmak için can vermeye koşmalarına alışkın olduğunu söyledi.
 

Filistin’de işgal tamamen sona erene kadar direnişin kılıcının kınına girmeyeceğini belirten Nasıruddin, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya yarın binlerce kişiyle baskın düzenlemelerinin beklendiğini ifade etti.
 

Batı Şeria, Kudüs ve 1948’de işgal edilen toprakların çeşitli bölgelerinde yaşayan Filistinlilerden Mescid-i Aksa’da nöbet tutmalarını isteyen Nasıruddin, Arap ve İslam ülkeleri halklarına da sokaklara çıkarak Mescid-i Aksa’ya destek için gösteriler düzenlemeleri çağrısında bulundu.
 

Nasıruddin, Mescid-i Aksa’nın ve Kudüs’ün “kırmızı çizgi” olduğunu belirtti.
 

Fanatik Yahudi cemaatleri yarın başlayacak ve ay sonuna kadar devam edecek Yahudi bayram günleri dolayısıyla Mescid-i Aksa’ya kalabalık gruplar halinde baskın düzenlemeye hazırlanıyor.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar