Kudüs Sanal Ordusundan Açıklama

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, 8 yılı aşkın bir süredir gizlice faaliyet gösteren siber ordusunun varlığını açıkladı. 

Görüntülenme: 646 Tarih: 14 Ekim 2022 11:45
Kudüs Sanal Ordusundan Açıklama

El-Kassam Tugayları, siber ordusunun kurulmasında ve geliştirilmesinde önemli rol oynayan şehit komutan Cuma Et-Tahle’nin anısına düzenlenen törende, siber ordusunun şehit komutan idaresinde işgal hedeflerine yönelik bir dizi siber saldırı gerçekleştirdiğini bildirdi.
 

Siber ordusunun üyelerinden birinin de Kudüs’ün Kılıcı Savaşı sırasında şehit düşen Muhammed Tavaşi olduğunu belirten El-Kassam Tugayları, “Siber ordumuzu kurmaya 2014 yılında başladık. Et-Tahle bu görev için en uygun kişiydi. Göreve başladığı ilk andan itibaren uzman kişileri çevresinde toplamaya ve yetenekli kişileri eğitmeye başladı” dedi.
 

Siber ordunun uzmanlar tarafından birçok deneyimden geçirildiğini ve Et-Tahle’nin tüm dikkatini siber orduya vererek söz konusu orduya destek olacak bir başka birimin daha kurulmasını önerdiğini kaydeden El-Kassam Tugayları, Kudüs Sanal Ordusu fikrinin de bu şekilde doğduğuna işaret etti.
 

El-Kassam Tugayları, Kudüs Sanal Ordusu’nun Arap ve İslam ülkelerinden siber saldırılar konusunda uzman kişileri bir araya getirerek işgalci düşmana siber saldırılar düzenlediğini söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar