Hamas'tan Silahlı Direnişe Vurgu

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Beit El eylemini gerçekleştirdikten sonra işgal güçlerince şehit edilen mücahidi Kays Imad Şucaiyye için taziye mesajı yayınladı ve işgalcilerin saldırılarını dizginlemek, Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya destek olmak için her türlü aracın kullanılması çağrısında bulundu. 

Görüntülenme: 113 Tarih: 15 Ekim 2022 18:22
Hamas'tan Silahlı Direnişe Vurgu

Hamas, bugün (15 Ekim Cumartesi) konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Deir Cerir köyü sakinlerinden 23 yaşındaki mücahit Kays Imad Şucaiyye’nin dün gece Ramallah’taki Beit El Yahudi Yerleşkesi’ne ateş açma eylemini gerçekleştirdiği sırada şehit olduğunu söyledi.
 

Filistinli şehidin işgal güçleriyle girilen çeşitli çatışmalara katıldığını bildiren Hamas, El-Kassam Tugayları’nın dağlarda ve ovalarda, Filistin topraklarının her yerinde işgalcilerin peşini bırakmayacağını, Mescid-i Aksa’nın kutsallığının kirletilmesinin cezasız kalmayacağını ifade etti.
 

Ramallah’ta ve Cenin’deki direniş şehitler ile Gazze’deki ortak operasyon odasının tüm Filistinlilere “Mescid-i Aksa’yı savunmak için harekete geçin” mesajı verdiğini belirten Hamas, silah taşıyan herkesin silahını Siyonistlere çevirmesi ve silahların konuşması gerektiğini dile getirdi.
 

Filistinli direnişçi Kays Şucaiyye, dün akşam saatlerinde Ramallah’ın kuzeyindeki Beit El Yahudi Yerleşkesi’ne ateş açma eylemini gerçekleştirerek bir Yahudi yerleşimciyi yaraladıktan sonra işgal güçleri tarafından şehit edildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar