Filistin Yüksek Fetva Konseyi'nden Mescid-i Aksa Açıklaması

Filistin Yüksek Fetva Konseyi, Mescidi Aksa'nın kırmızı çizgi olduğunu ve sadece Müslümanlara ait olduğunu, işgal rejiminin onun dini ve tarihi kimliğini değiştirme amaçlı çalışmalarını tüm dünyanın reddettiğini dile getirdi.  

Görüntülenme: 64 Tarih: 18 Kasım 2022 19:53
Filistin Yüksek Fetva Konseyi'nden Mescid-i Aksa Açıklaması

Filistin Fetva Konseyi Kudüs ve Filistin Diyarı Genel Müftüsü Şeyh Muhammed Hüseyin'in başkanlığında bugün (17 Kasım Perşembe) toplandı ve siyonist partilerin seçim propagandaları döneminde Filistinlilerin mukaddes mekanlarına yönelik olarak attıkları sloganlar, taşıdıkları pankartlar, savurdukları tehditler ve sarf ettikleri sözler hakkında genel bir değerlendirmede bulundu. 

Konsey Filistinlilerin topraklarındaki yahudileştirme faaliyetlerinin sürekli dairesini genişlettiğini, işgal yönetiminin Batı Şeria ve Kudüs'te yerleşimcilerin sayısını artırmak suretiyle yeni bir demografik yapı oluşturmayı ve bu yolla Filistinlilerin tüm doğal kaynaklarını ele geçirmeyi ve sömürmeyi hedeflediğini vurguladı. 

Konsey işgal rejiminin Kudüs'te yahudileştirme örgütleri vasıtasıyla yürüttüğü yahudileştirme faaliyetlerini kınarken işgal rejiminin asıl amacının Kudüs'te Arap ve İslam kültürüne ait her şeyi silmek olduğuna dikkat çekti. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar