Malatya'da Düzenlenen Eylemde Kürecik Nato Radar Üssünün Kapatılması Talep Edildi (Foto)

 

Görüntülenme: 268 Tarih: 10 Aralık 2022 19:55
Malatya'da Düzenlenen Eylemde Kürecik Nato Radar Üssünün Kapatılması Talep Edildi (Foto)

Malatya'da Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi  tarafından Cuma namazının ardından Soykan Meydanında NATO'ya ve Üslerine Hayır temalı basın açıklaması düzenlendi. 
Eylemde siyonist İsrail'e hizmet eden Kürecik NATO Radar Üssü'nün kapatılması talep edildi. 
Filistin, Kudüs, Batı Şeria ve Mescid-i Aksa'da yaşanan son  gelişmelere dikkat çekilen basın açıklamasında ayrıca hükümetin siyonist İsrail ile anlaşma yapması protesto edildi. 
Kahrolsun Nato Kahrolsun Amerika, Terörist Nato Türkiye'den Defol, Katil ABD Türkiye'den Defol, Kahrolsun ABD Kahrolsun Nato, Nato'dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın, Kürecik  Radarı Kapatılsın, Kürecik İncirlik Kapatılsın, Anadolu Uyan İzzetini Kuşan, Kahrolsun İsrail Kahrolsun Amerika, Malatya'dan Kudüs'e Direnişe Bin Selam, Hamas'a Selam Direnişe Devam ve Filistin Emanet Anlaşma İhanet sloganlarının atıldığı eylemde basın açıklamasını Mavi Marmara Gazisi Mehmet Tunç okudu. 
Okunan basın açıklamasının tam metni şu şekildedir:
Bismillahirrahmanirrrahim.
Değerli basın mensupları ve aziz vatandaşlarımız! 
Her ayın ilk cumasında ‘NATO’ya ve Üslerine Hayır’ demek için gerçekleştirdiğimiz basın açıklamasında yine sizlerin huzurundayız. 
Bu basın açıklamamızda sizlere, Siyonist İsrail’in güvenliğini sağlayan Kürecik NATO Radarı ile ilgili kamuoyunun dikkatinden kaçırılan bazı bilgileri aktarmak istiyoruz. 
Bilindiği gibi bu radar üssü, halkımızın tüm itirazlarına rağmen 2012 yılında Kürecik’te kuruldu. Bin kilometre yarı çapta her türlü hava aracını belli bir yüksekliğe ulaştığı anda tespit edebilen ABD yapımı AN-TPY-2 Radarı, korsan İsrail’e fırlatılacak her türlü balistik füzeyi algılama vazifesini yerini getiriyor. Büyük Şeytan ABD’nin Kara ve Deniz kuvvetleri için üretilen bu radar, taşınabilme özelliğine sahiptir. 
Tasarım amacı karaya yerleştirilip buradan ABD’nin su üstü unsurlarına radar desteği sağlamak ve karaya mevzilendirilmiş uzun menzil hava savunma sistemine atış kontrol görevi icra etmektir. Tespit ettiği balistik füze ve hava aracına füzeyi yönlendirme imkanına da sahiptir. Bu radar, Siyonist İsrail’e atılan bir füzeyi tespit edip füzenin yörüngesini ve düşeceği yeri tanımlar ve bu istihbari bilgileri ABD’nin savaş gemilerine veya karaya yerleştirdiği hava savunma sistemine gönderir. Böylece karşı önleyici füze ateşlenir. 
ABD’nin İsrail’in Negev çölüne yerleştirdiği aynı tip radarın konum itibariyle Kürecik’teki radar gibi çalışmasına imkan olmadığı için Kürecik NATO radarı siyonist İsrail için hayati önem taşımaktadır.  Mesela İsrail’e atılan 1300 km menzilli bir füze, Kürecik’teki radar tarafından daha 300 km mesafeye ulaşmadan tespit edilecek, füzenin uçuş yörüngesinden İsrail’de düşeceği koordinat hesap edilerek siyonistlerin 10 dakika içerisinde sığınaklara girmesi sağlanacaktır. Ayrıca Kürecik NATO Radarından gelen istihbaratla ABD ve İsrail ordularına ait karşı önleyici füzelerin bulunduğu bataryalar harekete geçirilecektir.  Görüldüğü gibi Kürecik’teki bu radar Terörist İsrail’e çok kritik bir bilgi vermektedir. 
Hatırlanacağı gibi, ABD Savunma Dergisi olarak bilinen Defense News 2014 yılında, İsrail’in Demir Kubbe hava savunma sistemini test ettiğini bu testler sonucunda sistemin Türkiye’de bulunan Kürecik NATO Radar Üssü ile entegre halde çalıştığını yazmıştı. 20 Kasım 2012 tarihinde Gazze’ye yapılan saldırılar sonucunda HAMAS tarafından atılan füzelerin, Kürecik’ten gelen istihbarat bilgisi ile İsrail’in Demir Kubbe sistemi tarafından vurulduğu da dergi tarafından aktarılan bilgiler arasında yer almıştı. Daha önce yapılan denemelerde İsrail savaş uçağından fırlatılan Blue Sparrow 2 füzesi hem İsrail hem de Kürecik radar üssünden anında tespit edilmiş ve savunma sistemleri harekete geçirilmişti. Tatbikatta Kürecik’teki sistem ile İsrail’in Demir Kubbe’sinin hem veri paylaşımı hem de koordinasyonu test edilmişti. 
Yani Kürecik’teki radar, İsrail’deki aynı tip iki radarla ve Almanya’nın Ramstayn Üssündeki ana merkezle irtibatlı bir radardır. 
Emekli Tümgeneral Beyazıt Karataş’ın verdiği bilgilere göre; bu radarın özelliği ihbar amaçlı kullanılmasıdır, Kürecik’te bulunan radar, NATO’nun hava savunma sistemi kurulu olan üslerine bilgi aktarır. Kürecik’teki radar, Türkiye’ye gelebilecek tehdidi önleyecek durumda değildir. Çünkü Türkiye’de bu radarlarla uyumlu bir hava savunma sistemi yani füze bataryası yoktur. Zaten bu yüzden biz Rusya’dan S-400’leri aldık. Kürecik radarının esas amacı,  siyonist İsrail’e ve Körfezdeki Arap Krallıklarına gelebilecek olan tehditleri önceden algılayıp oraya gerekli uyarıyı yapmaktır. 
Zaten Genelkurmay İstihbarat Dairesi eski Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin geçtiğimiz yıllarda Kürecik NATO Radarıyla ilgili olarak, ‘Bu radar, Türkiye’nin hava savunmasından çok İsrail ve ABD’nin hava savunmasına hizmet eden bir sistem’ demişti.
Esasında Kürecik NATO Radarının ülkemize hiçbir faydası yok tam tersine büyük zararları da var. Bu radarın yaydığı radyasyon hem insanımızı hem de ağaçlarımızı tehdit etmektedir. Uzmanların ifade ettiğine göre, bu radardan yayılan radyasyonun olumsuz etkisi yıllar sonra daha net ortaya çıkacaktır. 
Değerli basın mensupları ve muhterem vatandaşlarımız! 
Görüldüğü gibi Seyyid Battal Gazi’nin şehrinde kurulu olan bu radar üssü ülkemiz için büyük bir tehlike oluşturuyor. Bu yüzden Kürecik NATO Radar üssü hiç vakit kaybetmeden sökülmeli burada çalışan ABD’li ve İsrailli personel ülkelerine gönderilmelidir. Hükümet bu yanlıştan bir an önce dönmeli ve ülkemizi Siyonist İsrail’e hizmet eden Kürecik NATO Radar Üssü ayıbından kurtarmalıdır. 
Biz, bu vesileyle tüm siyasi partileri, ülkemizin NATO’dan çıkması ve üslerin kapanması yönünde ortak irade göstermeye ve karar almaya; ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarını, alimleri, aydınları ve kanaat önderlerini siyasi partileri bu konuda cesaretlendirecek açıklamalar yapmaya davet ediyoruz.
Biz, ülkemizde anti emperyalist ve anti Siyonist bilincin artması ve kök salması ve ayrıca Türkiye’nin NATO’dan çıkması ve üslerin kapanması talebimizi gündeme getirmek için her ayın ilk cumasında burada olacağız inşallah. Başta siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere toplumun tüm kesimlerini bir kez daha bu önemli konuda harekete geçmeye çağırıyoruz.
Kıymetli basın mensupları ve aziz vatandaşlarımız!
Büyük Şeytan Amerika’nın ülkemizdeki ve bölgemizdeki terör olaylarında doğrudan dahli olduğunu herkes bilmekte ve hükümet yetkilileri de bunu açıkça ifade etmektedir. ABD hem bize ve hem de diğer İslam ülkelerine karşı terör örgütlerini açıkça desteklemekte ve bunu saklama gereği de duymamaktadır. Bu yüzden ABD’ye karşı rest çekmenin vakti çoktan gelip geçmiştir. 54. Hükümetin başbakanı rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan hocamızın buyurduğu gibi artık Anadolu’dan, ‘Bana ne Amerika’dan’ feryadı yükselmelidir. Milletimiz ABD ile stratejik ortaklığa son verilmesini ve ABD/NATO üslerinin kapanmasını istemektedir. 
Terörist ABD ve katil NATO sadece Türkiye’mizden değil tüm bölgeden de söküp atılmalıdır. Böylece siyonist İsrail’in de yok oluş süreci hızlanacaktır. Bu noktada Genelkurmay İstihbarat Dairesi eski başkanı emekli orgeneral İsmail Hakkı Pekin paşanın söylediklerine kulak verilmelidir. 
Pekin paşa şu tavsiyelerde bulunmaktadır: ‘’Amerika’nın terör örgütleriyle irtibatının kesilmesi lazım. ABD’nin bunlara mali yardımı, siyasi yardımı, lojistik desteği kesmesi gerekiyor. Amerika bu bölgede olduğu sürece, bu devam edecek. Bir defa bunu çıkartabilir miyiz? Askeri olarak çıkartmamız çok zor. Ama siyasi olarak eğer bölge ülkeleriyle birlikte oturup bir ittifak meydana getirebilirsek, Türkiye, Suriye, Rusya, İran birlikte hareket edersek Amerika buradan çıkmak durumunda kalır. Amerikan planlarını bozmanın yolu bu. Bölge ülkeleri birlikte hareket ederse ABD aynen Afganistan’daki görüntülerdeki gibi pılısını pırtısını toplar gider. Hatta bir kısmını da bırakarak kaçar diye değerlendiriyorum. Yeter ki bir ve beraber olalım.” 
Değerli basın mensupları ve kıymetli vatandaşlarımız! 
Filistin, Mescid-i Aksa, Kudüs, Gazze ve Batı Şeria merkezli gelişmeler bizi hem endişelendirmekte ve hem de ümitlendirmektedir. Endişemiz; işgalci siyonistlerin Mescid-i Aksa’yı yıkma ve Kudüs’ü Yahudileştirme planlarını ve Batı Şeria’da yerleşke inşaatlarını son sürat devam ettirmesinden kaynaklanmaktadır. Ümidimiz ise, özellikle son aylarda siyonist işgale karşı Batı Şeria’da alevlenen İntifada ateşinin varlığındandır. Korsan İsrail güçlerine karşı Batı Şeria’da kahramanca direnen Filistinli kardeşlerimizi selamlıyoruz. Millet olarak bu direnişin yanındayız. Gazze, Batı Şeria ve Kudüs’teki direniş er ya da geç zafere ulaşacaktır. Milletimizden madden ve manen Filistin direnişine olan desteğini devam ettirmesini talep ediyoruz. Hükümetten de siyonist İsrail ile yaptığı anlaşmaları bir an önce iptal etmesini ve bu ihanete son vermesini istiyoruz. 
6 Ocak Cuma günü NATO’ya ve Üslerine Hayır demek için yine burada buluşmak üzere hepinizi yüce Allah’a emanet ediyoruz.
KÜRECİK NATO RADAR ÜSSÜNE HAYIR İNİSİYATİFİ

 

Yorumlar