Halid Meşal'den Önemli Açıklamalar

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin dışındaki lideri Halid Maşal, Hamas’ın kuruluşunun Filistin direniş tarihinde önemli bir değişim noktası olduğunu ve İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın tüm Filistin’in ordusu haline geldiğini söyledi. 

Görüntülenme: 81 Tarih: 26 Aralık 2022 14:03
Halid Meşal'den Önemli Açıklamalar

Lübnan’ın güneyindeki Sayda kentinde Hamas tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Meşal, Hamas’ın kurucularına ve öncülerine vefa ve saygı duyduklarını, onların yolundan yürüdüklerini ve iyiliklerini unutmayacaklarını ifade etti.
 

Sabitelere bağlı kalacaklarını belirten Meşal, Filistin topraklarının tümünün, Kudüs’ün, Müslümanlara ve Hıristiyanlara ait kutsal mekanların, mültecilerin dönüş hakkının, direnişin, ümmete bağlılığın ve esirlerin özgürlüklerine kavuşmasının sabiteleri ve davaları olduğunu bildirdi.
 

Meşal, tehditler ve meydan okumalar ne kadar büyük olursa olsun sabitelerinden, değerlerinden ve ilkelerinden vazgeçmeyeceklerini belirtti.
 

Lübnan’da yaşayan Filistinlilerin işgale karşı mücadelede uzun bir tarihe sahip olduklarına işaret eden Meşal, Filistinlilerin Lübnan’daki mülteci kamplarında gösterdikleri birlik ve bütünlüğün tüm Filistin’e yayılmasını istediklerini dile getirdi.
 

İşgal rejiminde kurulan yeni hükümetin dindar ve ırkçı fanatiklerle dolu olduğuna dikkat çeken Meşal, Netanyahu başkanlığında kurulan yeni hükümetin işgal rejimi tarihindeki en fanatik hükümet olduğunu söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar