Ali Bereke'den Önemli Açıklamalar

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Yurt Dışı Teşkilatı üyelerinden Ali Bereke, Furkan Savaşı'nın yıl dönümü münasebetiyle yaptığı açıklamada, direnişin bugün daha da geliştiğini ve gücünü artırdığını, siyonist düşmanın ise gerileme ve dahili çözülme içinde olduğunu, Gazze'ye yönelik onca baskılarına ve düşmanca saldırılarına rağmen yine de direnişin iradesini kırmayı başaramadığını dile getirdi.  

Görüntülenme: 73 Tarih: 29 Aralık 2022 12:58
Ali Bereke'den Önemli Açıklamalar

Ali Bereke, işgalci siyonistin Gazze'yi bölme ve Filistin halkını yenilgiye uğratma hedefine ulaşamadığını vurguladı. 

Bereke, işgalci düşmanın Furkan Savaşı olarak isimlendirilen savaşın fitilini çeken saldırısıyla Hamas'ın direnişini kırmayı, Gazze'yi yeniden işgal etmeyi, buradan yahudi yerleşim merkezlerine füzeler atılmasını engellemeyi ve o zaman direnişin elinde esir olan Gilad Shalit isimli askerini kurtarmayı amaçladığını ama amaçladıklarının hiçbirini gerçekleştiremediğini ifade etti. 

Bereke, işgal rejiminin sergilediği tutumun onun bir katil olduğunu ispat ettiğini, sivilleri, UNRWA'ya ait yerleşim alanlarını, okulları, hastaneleri ve resmi kurumları hedef aldığını hatırlattı.

Bereke, o zaman işgal rejiminin başında olan Ehud Olmert'in gittiğini Filistin halkının ve direnişinin dimdik ayakta olduğunu, Netanyahu'nun, onun ortakları durumundaki Itamar Ben-Gvir'in ve Bezalel Smotrich'in de gideceğini Filistin'in Arap ve İslami kimliğini koruyacağını dile getirdi.

27 Aralık 2008'de, siyonist işgalcilerin Gazze'ye geniş çaplı saldırılarıyla, işgalcilerin Dökme Kurşun Operasyonu, Filistinlilerin ise İsmail Heniyye'nin önerisiyle Furkan Savaşı adını verdikleri korkunç savaş başlamıştı. 22 gün süren bu savaşta 1436 Filistinli şehit edildi. Yarısı çocuk 5400 kişi yaralandı. 4100 bina tamamen, 17 bin bina kısmen yıkıldı. Filistin ekonomisi en az bir milyar dolar zarar gördü. İşgalci siyonistler tüm vahşiliklerine ve saldırganlıklarına rağmen direnişi kıramayınca Mısır arabuluculuğu ile ateşkes istemek zorunda kaldılar.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar