Malatya'da Nato'ya ve Üslerine Hayır Eylemi Düzenlendi (Foto-Video)

 

Görüntülenme: 572 Tarih: 06 Ocak 2023 15:57
Malatya'da Nato'ya ve Üslerine Hayır Eylemi Düzenlendi (Foto-Video)

Kürecik NATO Radar Üssüne Hayır İnisiyatifi tarafından bugün cuma namazının ardından NATO'ya ve üslerine hayır eylemi düzenlendi ve direniş şehitleri rahmetle anıldı. 
Kahrolsun Amerika Kahrolsun İsrail, Kudüs'e Selam Direnişe Devam, Siyonizme Karşı Hepimiz Kasım Süleymaniyiz, Mescid-i Aksa Yalnız Değildir, Filistin'e Selam Direnişe Devam, Şehitlere Selam Direnişe Devam, Kudüs Şehidi Süleymani, Biz Biriz Ümmetiz Kardeşiz, Özgür Kudüs İsrailsiz Dünya, İslam Ümmeti Kabul Etmez Zilleti, Nato'dan Çıkılsın Üsler Kapatılsın, Kürecik İncirlik Kapatılsın ve Kahrolsun NATO Kahrolsun Amerika sloganlarının atıldığı eylemde basın açıklamasını Mavi Marmara Gazisi Mehmet Tunç okudu. 
Okunan basın açıklamasının metni şu şekildedir:
Şehitlerin Rabbi Olan Yüce Allah’ın Adıyla! 
‘Allah yolunda öldürülenlere ‘’ölüler’’ demeyin; onlar diridir, fakat siz fark etmiyorsunuz.’ (Bakara Suresi 154. Ayet) 
Aziz Halkımız ve Değerli Basın Mensupları! 
Bilindiği gibi üç sene önce 3 Ocak 2020 gecesi, katil ABD'nin SİHA’ları Bağdat havaalanı yolunda, Siyonistlerin, Amerikalıların ve tekfircilerin korkulu rüyası olan Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’nin ve Haşdi Şabi başkan yardımcısı Ebu Mehdi El Mühendis'in de içinde bulunduğu araçlara füzelerle saldırarak bu aziz komutanlarla birlikte 8 mücahidi şehit etti. Terörist Pentagon'un  yaptığı resmi açıklamaya göre, bu vahşi saldırının emrini katil Trump bizzat kendisi verdi. Trump’a bu katliamda Siyonist Netanyahu ve Suudi prensi Bin Selman da destek verdi. 
Bu vahşi saldırıda ABD’nin SİHA’ları arasındaki koordine Almanya’daki NATO/ABD askeri üssü Ramstein’den sağlandı. Amerikalı teorisyen Stephan Landman, ABD'nin bu terör eylemi hakkında yaptığı değerlendirmede, ABD'nin kendi sultacı hedeflerine karşı tehdit oluşturan herkesi katlettiğini, nitekim Martin Louter King'i Washington rejimine karşı çıktığı için öldürdüğünü kaydetti. Bu katliamı yapan büyük Şeytan ABD, Siyonist Trump, korsan İsrail ve Suudi Amerika’yı şiddetle lanetliyoruz. Bu kutlu şehadetten dolayı aziz İslam Ümmetine bir kez daha tebrik ve tesliyetlerimizi arz ediyoruz. Şehitlerin intikamı büyük Şeytan ABD'den, katil Trump'tan, Siyonist İsrail’den ve Suudi Amerika’dan mutlaka alınacaktır. Büyük Kudüs Ordusu, Mescidi Aksa'yı çok yakında mutlaka özgürlüğüne kavuşturacaktır biiznillah. 
İşgalci ABD askerleri Batı Asya’dan çok yakında defolup gidecektir. Bu topraklarda işgalcilere yer yoktur. Direniş Cephesi eninde sonunda galip gelecektir.  İslam ümmetinin Hz. Hamza misali bir şehit daha kazanarak, General Kasım Süleymani gibi aziz bir evladını hak yolunda kurban sunduğu bugün, DÜNYA DİRENİŞ GÜNÜ olarak ilan edildi. Hacı Kasım Süleymani’nin mektebi güçlenerek yoluna devam ediyor.  
Amerika ve Trump, O’na suikast düzenleyerek hedeflerinden hiçbirine ulaşamadı. Ancak Şehit Süleymani'nin Allah'a, peygamberlere ve Allah’ın velilerine kavuşmak olan hedefleri gerçekleşti. 
Amerika'nın planları, Şehit Süleymani'nin naaşının milyonlar tarafından tarihi bir şekilde defnedilmesiyle tam tersi bir sonuç verdi.

Onun ardından Filistin’de “Kudüs’ün Kılıcı” ve “Meydanların Birliği” savaşları ve Filistin ulusunun istikrarı yaşandı. Yüzyılın anlaşması adlı şer plan bozuldu. 

Bugün ise, içinde delilerin de bulunduğu katil Netanyahu’nun yeni kabinesi aptallıklarıyla bu rejimin sonunu hızlandırmaktadır. Mescid-i Aksa'ya, Filistin ve Kudüs'teki İslam’ın ve Hristiyanların kutsal mekânlarına yönelik saldırı sadece Filistin'in durumunu patlama noktasına getirmekle kalmayacak, tüm bölgeyi ateşe atacaktır. 

Kıymetli Halkımız ve Değerleri Basın Mensupları! 
Peki! Büyük Şeytan ABD, Siyonist İsrail ve bölgedeki satılık Arap krallıkları neden Kasım Süleymani’yi hedef almıştı? Çünkü şehit Süleymani ve arkadaşları Siyonistlerin ve emperyalistlerin Lübnan’daki, Gazze’deki, Irak’taki, Suriye’deki, Bosna’daki ve diğer İslam beldelerindeki uğursuz planlarını bozmuştu. Onların çanlarına ot tıkamıştı. Ayrıca Şehit Süleymani’nin başta Venezüela olmak üzere Latin Amerika ülkeleri ile kurduğu ilişkiler ve onlara yaptığı yardımlar ABD’yi çok rahatsız etmişti.
Hatta şehit Süleymani, 15 Temmuz Fetöcü hain darbe girişiminin akamete uğratılmasında Türkiye’ye yardım etmişti. Yine O,  Genelkurmay istihbarat dairesi eski başkanının ifade ettiği gibi, Irak’ta bölücü terör örgütüyle ve IŞİD’le mücadelede ülkemize istihbarat desteği veren isimdi. ABD’nin operasyon yaptığı her ülkede Şehit Süleymani onların karşısına dikilmiştir. 
Kuşkusuz, tekfirci IŞİD terör örgütü, bölgede ABD ve Siyonist rejimin menfaatlerini sağlamak ve ABD'nin bölgedeki varlığını sürdürmek amacıyla kuruldu ve desteklendi. Irak ve Suriye'deki çatışmalar, bölgede terörizmi yok etmeye çalışan direniş hareketini ortadan kaldırmak için başlatıldı. Şehit Süleymani, büyük Şeytan ABD’nin desteklediği tekfirci IŞİD’lilerin tüm hain planlarını bozmuştu. Bugün Şehit Süleymani, bölgemizde umudun, özgüvenin, cesaretin ve dayanıklılığın ve zaferin göstergesidir. Düşmanlar bu iki mücahidi şehit ederek her şeyin bittiğini düşünmüştü. Ancak ABD’nin Afganistan’dan kaçışı bu aziz şehidin kanı sayesinde gerçekleşmiştir. Genel olarak bölgedeki direniş bugün üç sene öncesine kıyasla daha gelişmiştir ve daha umutlu ve canlıdır. 

Şehit Süleymani, Lübnan ve Gazze’ye kornet füzeleri başta olmak üzere ihtiyaç duyulan silahları ulaştırıp Filistinli ve Lübnanlı mücahitlere eğitim verdirerek korsan İsrail’in hevesini kursağında bırakmıştı.  
Kudüs gücü komutanı Şehid Kasım Süleymani ümmetimizin Siyonizme ve küresel müstekbirlere karşı mücadelesinde yetiştirdiği emsalsiz bir şahsiyetti. O sadece bir ülkenin ve bir halkın evladı değildi. O bütün İslam ümmetinin atan kalbi, izzet ve azamet dolu bir yüreği idi. Bütün ömrü cihad siperlerinde, hususen Filistin ve Mescid-i Aksa’nın savunulmasında geçen, Allah’tan başka hiçbir güçten korkmayan, zillete boyun eğmeyen bir mücahiddi. O, İslam ümmetinin kahramanıydı. Onun içindir ki, Süleymani’nin şehadetiyle acıların en büyüğüne gark olanların başında izzetli Filistin halkı gelmektedir. 
Hamas lideri İsmail Heniyye, şehit general Süleymani'yi şu veciz cümle ile tanımlamaktadır: 'Kasım Süleymani Kudüs şehididir. O ömrünü Filistin direnişine adadı.'
General Süleymani ve Hizbullah’ın şehit komutanı İmad Muğniye Gazze’de siyonist düşmanın korkulu rüyası olan tünellerin mimarlarıdır. Aynı zamanda uzun ve kısa menzilli füzeler, İHA’lar ve SİHA’lar Kasım Süleymani’nin, İmad Muğniye’nin ve Seyyid Hasan Nasrallah’ın üstün gayretleri sonucu Gazze’ye sokulmuştur. Hatta şu anda bu silahların Gazze’de bizzat direniş grupları tarafından üretilmesi, Şehit Süleymani tarafından organize edilmiştir.
Kudüs ve Mescidi Aksa davası onun pak yüreğinde sönmeyen bir kordu. O, yaptığı bir konuşmada, bugün Batı Asya’da ve Dünya’da gelişen tüm siyasi olayların Mescidi Aksa eksenli olduğunu vurguluyordu. Mescidi Aksa’ya sahip olmanın Dünya’ya sahip olmak anlamı taşıdığını çok iyi biliyordu. İnancından kaynaklanan siyasi basireti, onu bir an bile olsun Kudüs (Filistin) davasından ayıramadı.  

Aziz Vatandaşlarımız! 
Bizim en büyük düşmanımız büyük şeytan Amerika ve gasıp Siyonist İsrail rejimidir. Düşmanların kirli oyunlarına, tuzak ve komplolarına düşmeden her vesileyle ümmet olarak birbirimizle ellerimizi birleştirmeli, kardeşliğimizi ve vahdetimizi güçlendirmeliyiz. 
Biz biriz, ümmetiz ve kardeşiz. Büyük şeytan Amerika’nın karşısında Ümmet olarak ayakta duracak, ümmet olarak direnecek ve ümmet olarak kazanacağız. Allah’ın izniyle pek yakında ümmet olarak özgür Kudüs’ümüze ulaşacağız… 
Bu vesileyle bu DÜNYA DİRENİŞ  GÜNÜNDE Rabbimize şöyle söz veriyoruz: Ya Rab! İslam’ın ve Müslümanların en azgın düşmanı büyük şeytan Amerika’nın İslam dünyasındaki varlığına son vermek için sürdürülen her mücadelenin yanında duracak, bütün varlığımızla şehidlerimizin mirasına ve direniş cephesine sadık kalacağız. 
Ya Rab! İslam ümmetinin onuru ve şerefi olan direniş ekseninin korunması için hiçbir sorumluluktan kaçmayacağız. Ya Rab! Ümmet kardeşliğimizi bozacak tuzaklara düşmeyecek ve Müslümanları birbirine düşürecek oyunlara fırsat vermeyecek, birlik ve beraberliğimizi sonuna kadar muhafaza edeceğiz. 
Ya Rab! Üzerimize sabır yağdır, ayaklarımızı sabit kıl bu azgın düşmanlara karşı bizleri zafer yollarına ulaştır! 
Muhterem Halkımız ve Kıymetli Basın Mensupları!
Biz, bu vesileyle tüm siyasi partileri ülkemizin NATO’dan çıkması ve üslerin kapanması yönünde ortak irade göstermeye ve karar almaya; ayrıca Sivil Toplum Kuruluşlarını, alimleri, aydınları ve kanaat önderlerini siyasi partileri bu konuda cesaretlendirecek açıklamalar yapmaya davet ediyoruz. Biz, ülkemizde anti emperyalist ve anti Siyonist bilincin artması ve kök salması ve ayrıca Türkiye’nin NATO’dan çıkması ve üslerin kapanması talebimizi gündeme getirmek için her ayın ilk Cumasında burada olmaya devam edeceğiz inşallah. Başta siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere toplumun tüm kesimlerini bir kez daha bu önemli konuda harekete geçmeye çağırıyoruz. 
3 Şubat Cuma günü buluşmak ümidiyle Allah’a emanet olun.
KÜRECİK NATO RADAR ÜSSÜNE HAYIR İNİSİYATİFİ

Yorumlar