Nacih Bukeyrat'tan Önemli Uyarı

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi Müdür Yardımcısı Nacih Bukeyrat, Mescid-i Aksa’nın çok güç bir durumda olduğunu ve Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırıların üst üste geldiğini söyledi. 

Görüntülenme: 341 Tarih: 08 Ocak 2023 08:08
Nacih Bukeyrat'tan Önemli Uyarı

Bukeyrat, Filistin Enformasyon Merkezi’ne yaptığı açıklamada, fanatik Yahudi bakan Itamar Ben-Gvir’in Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskına ve Yahudi yerleşimcilerin kalabalık gruplar halinde gerçekleştirdikleri baskınları meşrulaştırmaya çalıştıkları Yahudi bayramlarına dikkat çekti.
 

Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırıların işgal rejimi hükümetinin Arap ve İslam ülkelerine meydan okuması anlamına geldiğini ifade eden Bukeyrat, mevcut saldırıların daha önce benzeri olmadığına işaret etti.
 

Bukeyrat, işgal hükümetinin ve fanatik Yahudi cemaatlerinin Mescid-i Aksa’yı her geçen gün şiddetlenen çatışmalara sahne yapmaya çalıştıklarını ve Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınlar sebebiyle bir din savaşının fitilinin ateşlenmesinin çok yakın olduğunu belirtti.
 

İşgalcilerin baskınlarla Mescid-i Aksa’nın statüsünü değiştirmeye ve Kudüs kentini Yahudilerin başkenti yapmaya çalıştıklarına değinen Bukeyrat, Arap ve İslam ülkelerinin Mescid-i Aksa’daki kan kaybına son vermeleri gerektiğini bildirdi.
 

Yahudi yerleşimciler, fanatik Ulusal Güvenlik Bakanı Itamar Ben-Gvir tarafından gerçekleştirilmesi ümidiyle Mescid-i Aksa’nın tüm kapılarının baskınlara açılmasını ve baskın saatlerinin uzatılmasını talep ediyorlar.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar