Siyonist Rejim Yürüttüğü Kazı Çalışmalarıyla Mescid-i Aksa'yı Yıkmaya Çalışıyor

Kudüs'le ilgili konularda uzman olan araştırmacı Fahri Ebu Diyab işgalcilerin, Mescidi Aksa'nın güney ve güneybatı taraflarında hızlı bir şekilde sürdürdükleri şüpheli ve tehlikeli bir kazı çalışmasının tespit edildiğini duyurdu.  

Görüntülenme: 55 Tarih: 13 Ocak 2023 12:23
Siyonist Rejim Yürüttüğü Kazı Çalışmalarıyla Mescid-i Aksa'yı Yıkmaya Çalışıyor

Safa Haber Ajansı'nın Ebu Diyab'a dayanarak yayınladığı haberde işgalcilerin, Mescidi Aksa civarında kapalı bir ortamda gizlice ve hızla yürüttükleri bu kazının hem Mescidi Aksa'nın hem de çevresindeki surların temelleri açısından ciddi tehlike oluşturduğuna dikkat çekildi. 

Ebu Diyab açıklamasında, kazı yapılan bölgenin en alt kısmından kayaların ve toprakların çıkarılıp hafriyat kamyonlarına yüklendiğini ve bu kamyonlarla bilinmeyen bir yere nakledildiğini dile getirdi. 

İşgal rejimi, Mescidi Aksa çevresindeki yahudileştirme faaliyetleri için çevresinde, altında ve özellikle de yahudilerin Ağlama Duvarı olarak isimlendirdikleri Burak Duvarı civarında kazı faaliyetlerini kesintisiz bir şekilde sürdürüyor. 

Kudüs araştırmacısı Ebu Diyab kazı çalışmalarında hedef alınan bölgelerin içinde Emevi Sarayları, Mağribliler Kapısı, Burak Duvarı, Aksa'nın güney suru, Eski Belde ve Silvan'ın kuzey girişinin bulunduğunu ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar