Katil İsrail Askerleri Filistinli Üç Genci Şehit Etti

Bugün (14 Ocak Cumartesi) sabahın erken saatlerinde, Filistin'in Batı Şeria bölgesinin kuzey kesiminde yer alan Cenin'de Filistinli iki genç, arabalarının işgalci askerler tarafından hedef alınması sonucu şehit oldu, bir genç de yaralandı. Bu olaydan kısa bir süre önce de bu ayın başında maruz kaldığı saldırı sonucu yaralanan bir Filistinli gencin aldığı yaraların tesiriyle hayatını kaybettiği haber verildi. 

Görüntülenme: 59 Tarih: 14 Ocak 2023 13:08
Katil İsrail Askerleri Filistinli Üç Genci Şehit Etti

Filistin Kızılayı tarafından yapılan açıklamada iki Filistinli gencin, Cenin'in Caba kasabasında, içinde bazı gençlerin bulunduğu araca işgalci askerlerin otomatik silahlarla ateş etmeleri sonucu ağır yaralandığını duyurdu. 

Yerel kaynakların ve tıbbi kaynakların verdiği bilgilere göre söz konusu araca Cenin'in Caba kavşağında işgalci askerlerin ateş etmesiyle içinde bulunan gençlerden ikisi ağır yaralanarak Cenin'deki Razi Hastanesi'ne kaldırıldı ve kısa bir süre sonra da hayatlarını kaybettikleri açıklandı. 

Filistin Sağlık Bakanlığı şehit olan gençlerin 24 yaşındaki Izzuddin Basim Hamamire ile 23 yaşındaki Emced Adnan Haliliyye olduğunu duyurdu. 

Bugün sabahın erken saatlerinde de Cenin'in batısındaki Yamun kasabası ahalisinden 19 yaşındaki Samir El-Ca'beri isimli bir gencin bu ayın başında işgal güçlerinin saldırısı sonucu aldığı yara sebebiyle tedavi için kaldırıldığı İbnu Sina Hastanesi'nde hayatını kaybettiği haber verildi.

Cenin'de bugün şehitler için yas ilan edildiği açıklandı.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar