Hasan Nasrallah: Şehit Süleymani Büyük İsrail Projesini Yıktı (Video)

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, dün akşam yaptığı konuşmada, Şehit Kasım Süleymani'nin bölgede ABD ve Siyonist rejimin komplolarının etkisizleştirilmesindeki rolüne işaretle, Hac Kasım'ın Büyük İsrail Projesi'ni yıktığını bildirdi. 

Görüntülenme: 367 Tarih: 18 Ocak 2023 07:10
Hasan Nasrallah: Şehit Süleymani Büyük İsrail Projesini Yıktı (Video)

"Direniş Edebiyatı için Şehit Süleymani Dünya Ödülü" etkinliğinde konuşan Nasrallah, bölgeyi işgal etmek için IŞİD'i türetmek ve Büyük İsrail Projesi gibi Amerikan planlarının hepsinin direniş ekseninde Hac Kasım'ın komutasıyla yenildiğini vurguladı.

Bugün bölgenin Şehit Süleymani gibi komutanlara ihtiyaç duyduğunu belirten Nasrallah, Hac Kasım'ın kendi zaman ve mekanının ötesinde olup, tüm İslam ümmetinin şehidi sayıldığını ifade etti.

Bu şehitleri anmak gerektiğini ifade eden Nasrallah, onun yürek ve ruhunda korkunun olmadığı bir şahsiyet olduğunu, şehitlerin büyük bir fikri servet olduğunu kaydetti.

Lübnan Hizbullahı lideri Hasan Nasrallah sözlerinin devamında Lübnan gelişmelerine işaretle, "Direnişi arkadan hançerlemeyecek bir Cumhurbaşkanı istiyoruz demek hakkımız olduğu gibi, herhangi bir grubun da Hizbullah'a yakın bir Cumhurbaşkanı istemediğini söylemesi normal hakkıdır" ifadelerini kullandı.

Nasrallah, parlamentoda ilk aşamada hiçbir partinin Lübnan'ı kurtarmaya uygun gördüğü bir şahsiyeti kazandıracak çoğunluğu olmadığına dikkati çekti.

Hükümet kurulması için siyasi boşluğun son bulmasının herkes tarafından arzulandığını dile getiren Nasrallah, "Herkes işlerin normal sürecine geri dönmesini istiyor" dedi.

parstoday

Yorumlar