Suud'tan Korsan İsrail'e Yeni İmtiyaz

İbranice yayın yapan kaynaklar, Suudi Arabistan'ın veliaht prensi ve hükümdarının Siyonistlerin "Tiran" ve "Sanafir" adlı iki adada bulunmasına izin vererek Siyonist rejimle ilişkileri normalleştirme dosyasını ilerletme girişimini duyurdular. 

Görüntülenme: 344 Tarih: 24 Ocak 2023 08:10
Suud'tan Korsan İsrail'e Yeni İmtiyaz

İRNA haber ajansının dünkü haberine göre siyonist Globes sitesi, Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed Bin Selman'ın Tiran ve Sanafir adalarını, oteller ve kumarhanelerle bir turizm destinasyonuna dönüştürmeyi ve Siyonistlerin tatil ve dinlenme için oraya seyahat etmelerine izin vermeyi planladığını ifşa etti.

Rapora göre Suudi Arabistan yetkilileri  Siyonistlerin bu iki adaya geçişini kolaylaştırmak için bu ülke ile Mısır arasında bir kara köprüsü kurmaya karar vermişler.

Globes bilgi sahibi siyasi kaynaklardan naklen yayınladığı raporunda , Tiran ve Sanafir adalarının İsrailli turistlere açılmasının Suudi Arabistan'ın bu rejim ile yakınlaşma arzusunu gösterdiğini bildirdi.

Birkaç ay önce Siyonist rejim, Suudi Arabistan'ın bu rejimle ilişkilerini normalleştirme adımları atmasının önünü açan Kızıldeniz'deki iki stratejik ada ile ilgili anlaşmanın maddelerini onayladı.

parstoday

Yorumlar