İsmail Heniyye'den Önemli Açıklamalar

Hamas hareketinin siyasi büro başkanı, bölgenin benzeri görülmemiş bir gerilime doğru ilerlediğini ve çatışmaların cezaevi içinde kalmayacağını, çünkü Filistin halkının bu savaşta mahkumlarını yalnız bırakmayacağını vurguladı. 

Görüntülenme: 293 Tarih: 29 Ocak 2023 15:27
İsmail Heniyye'den Önemli Açıklamalar

Hamas hareketinin siyasi büro başkanı İsmail Haniye, Siyonist rejimin hapishanelerinde Filistinli mahkumlara yönelik baskıyı şiddetle eleştirerek, şunları söyledi: ‘Bu mesele, bu rejimin Ulusal Bakanı Itamar Ben-Gvir 'in emriyle yapılıyor.

Siyonistler dünden bu yana El-Nikab hapishanesinin 8. Koğuşuna saldırdı ve Cenin'den çok sayıda mahkumu nakletti. Siyonist rejim askerleri, "Mecdu" cezaevindeki 18 tutukluyu "Avkar" cezaevindeki tek kişilik hücrelere nakletti ve tutuklulara uygulanan baskı süreci şu ana kadar devam ediyor.

Mahkumları bastırma operasyonu, Ben Gvir liderliğindeki Binyamin Netanyahu kabinesinin terör planı doğrultusundadır. Hatta Ben Gvir, geçtiğimiz günlerde Şufat'ta Filistinli çocuk "Muhammed Ali’yi şehit eden askere teşekkür bile etmiştir.

Bölge eşi görülmemiş bir gerilime doğru ilerliyor ve çatışmalar cezaevi içinde kalmayacak. Çünkü Filistin halkı bu savaşta mahkûmlarını yalnız bırakmayacaktır. Bu nedenle, tüm dünya liderleri Ben Gvir ve Netanyahu'nun faşist kabinesinin suçlarını durdurmak için çalışmalıdır. Dünya gerçek bir sınavla karşı karşıyadır.

Cuma akşamı Siyonist kaynaklar, işgal altındaki Kudüs'te en az 8 kişinin öldüğü ve 10 kişinin de yaralandığı bir silahlı saldırı meydana geldiğini açıkladı. Bu şehadet operasyonunu gerçekleştiren, Hayri Alkam, Siyonist rejim polisi tarafından şehit edildi. Bu operasyon, Perşembe günü Siyonist rejim askerlerinin Batı Şeria'daki Cenin kampına saldırarak 9 Filistinliyi öldürmesi ve 20 kişiyi yaralamasının ardından gerçekleşti.

Perşembe geceki operasyona ek olarak dün sabah işgal altındaki Kudüs'ün doğusundaki "Silvan" mahallesinde meydana gelen silahlı saldırıda bir Filistinli Siyonistlere ateş açtı ve en az iki kişi yaralandı. İsrail kaynakları, yaralananlardan birinin operasyon sırasında izinli olan Siyonist ordunun paraşütçü tugayından bir subay olduğunu söylüyor.

Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu ve yoğun bakımda olduğu açıklandı. Siyonist rejim güvenlik muhabiri Barak Ravid, bu operasyonu düzenleyen kişinin şehit olduğunu açıkladı ve bu operasyonu 13 yaşındaki Filistinli bir gencin gerçekleştirdiği söyleniyor.

rasthaber

Yorumlar