General İsmail Kaani Kassam Tugayları Komutanı Muhammed Dayf'a Mektup Gönderdi

Hamas'ın askeri kanadı olan İzzettin Kassam Tugayları, İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Kudüs Gücü komutanı Genaral İsmail Kaani'nin, Kassam Tugayları başkomutanı Muhammed Dayf'a gönderdiği mesajını yayınladı. 

Görüntülenme: 764 Tarih: 17 Kasım 2023 01:32
General İsmail Kaani Kassam Tugayları Komutanı Muhammed Dayf'a Mektup Gönderdi

General İsmail Kaani’nin mesajında şu ifadeler yer aldı:

‘Allah'ın lütfu ve yardımıyla Kassam Tugayları mücahitleri ve Gazze'deki diğer direniş savaşçıları tarafından Aksa Tufanı adında büyük bir destan yazıldı ve sizler gaspçı Siyonist rejimin zayıflığını ve kırılganlığını apaçık ortaya koydunuz ve fiili olarak bu rejimin örümcek yuvasından daha zayıf olduğunu kesin bir şekilde kanıtladınız. Bu büyük olayı anlatmak için dost ve düşmanların, Aksa Tufanı operasyonundan sonra Filistin'de ve bölgede durumun eskisi gibi olmayacağını itiraf etmeleri yeterlidir.

Nitekim cani düşman, bu yenilginin intikamını Gazze'deki sivilleri vahşice ve benzeri görülmemiş bir şekilde ketlederek almaya çalıştı ve bu durum bu rejimin başarısızlığını derinleştirdi ve Siyonist rejim, Amerika ve onun insan haklarını savunduğunu iddia eden tüm destekçileri için bir skandala dönüştü. Üstelik Gazze'deki kahraman Filistin milletinin cesareti, sabrı, azmi ve fedakârlığı, mazlumların kanının zalim düşmanın kılıcına karşı kazandığı zaferi bir kez daha kanıtladı.

Aziz ve kıymetli komutanlar; Siyonist düşmanın kara saldırısı ve direnişin bu rejimin kuvvetlerine ve zırhlı araçlarına karşı vurduğu üst üste darbeler, Gazze'deki direnişin inisiyatif ve yenilikçilik yeteneğine sahip olduğunu, örgütlülüğünü ve saha gücünü koruyabildiğini herkese kanıtladı. Bu büyük zafer, ümmet evlatlarının her zamankinden daha fazla cihat seçeneğine yönelmelerine ve mücahitlerin Mescid-i Aksa'ya girişinin ve buranın Siyonistlerden temizlenmesinin her zamankinden yakın olduğuna daha çok inanmalarına ve yakin etmelerine neden oldu.

Bugün Gazze'nin ümmetin şeref ve haysiyetini savunduğu dikkate alındığında emin olun ki Kudüs eksenindeki kardeşlerimiz ve direnişimiz, ümmetin tüm onurlu insanları ve özgür dünya halklarıyla birlikte, bu vahşi ve yağmacı düşman ve destekçileri karşısında Gazze'yi ve onun kahraman halkını asla yalnız bırakmayacak, Siyonist rejimin Filistin ve Gazze'deki hain hedeflerine ulaşmasına asla izin vermeyeceklerdir.

Mücahit kardeşlerim; Kendi adıma ve İran İslam Cumhuriyeti'ndeki kardeşlerim adına, sizi ve diğer mücahit kardeşlerimi ve tüm Filistin milletini Siyonist düşmanla yapılan savaş tarihinde görülmemiş bu büyük zafer ve eşsiz başarıdan dolayı tebrik ediyor, şehitlerimize yüce bir makam ve yaralılara da acil şifalar diliyorum.

Son olarak bizi bir araya getiren inanç ve kardeşliğin ahdini ve bağlılığını bir kez daha vurguluyor, direnişe etkin bir şekilde destek vermeye devam etme doğrultusunda bu tarihi savaşta üzerimize düşeni yapacağımızın teminatını veriyoruz.’

rasthaber

Yorumlar