Hamas Heyeti Kahire'ye Gidiyor

Filistinli diğer direniş gruplarıyla birlikte Filistin halkının beklentilerini karşılayacak ve işgal güçlerinin saldırılarına son verecek kapsamlı bir anlaşma yapmakta kararlı olduklarını bildirdi. 

Görüntülenme: 209 Tarih: 04 Mayıs 2024 01:46
Hamas Heyeti Kahire'ye Gidiyor

Hamas, dün (3 Mayıs Cuma) konuyla ilgili yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi’ne ulaşan açıklamada, Mısır ve Katar’daki arabulucuların görüşmeleri ışığında Hamas heyetinin ateşkes müzakerelerine devam etmek için bugün Kahire’ye gideceğini kaydetti.
 

Açıklamada, Hamas liderliğinin ateşkes anlaşmasıyla ilgili son olarak kendilerine iletilen öneriyi olumlu bir yaklaşımla incelediği belirtilerek, “Aynı ruhla bir anlaşmaya varmak için Kahire’ye gidiyoruz” ifadesine yer verildi.
 

Açıklamada ayrıca Hamas’ın Filistinli direnişi gruplarıyla birlikte Filistin halkının beklentilerine cevap verecek, saldırıların durmasını ve işgal güçlerinin Gazze Şeridi’nden çekilmesini sağlayacak, yerlerinden edilenlerin daha önce yaşadıkları bölgelere dönmelerine imkân verecek, Filistin halkına yardımların ulaşmasını ve yıkılan yerlerin yeniden inşasını sağlayacak, ciddi bir esir takası gerçekleştirecek kapsamlı bir anlaşmanın olgunlaştırılmasında kararlı olduğu dile getirildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar