Hamas Lideri İsmail Haniye'den Önemli Açıklamalar

Filistin İslami Direniş Hareketi (HAMAS) Siyasi Büro Başkanı, Siyonist Rejim İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını derhal durdurma çağrısını Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne iletti ve son ateşkes kararını uygulamaya koymalarını istedi. 

Görüntülenme: 89 Tarih: 22 Haziran 2024 19:07
Hamas Lideri İsmail Haniye'den Önemli Açıklamalar

Hamas İslami Direniş Hareketi Başkanı İsmail Heniye, bir kez daha Gazze'deki savaşı sonlandırma ve Siyonist işgalcilerin tamamının Gazze bölgesinden çekilmesi gerekliliğine vurgu yaptı. "Direnişin meşruiyetini uluslararası platformlarda kanıtlamalıyız çünkü bu en önemli faktördür" dedi.

Heniye, direnişin Filistin halkının prensiplerine ve taleplerine bağlı kalma ve bundan taviz vermemesi gerektiğini belirterek, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin ateşkes kararını uygulama görevini üstlenmesi gerektiğini vurguladı. Hamas Siyasi Büro Başkanı, İsrail'in müzakere stratejisinin Hamas ve diğer direniş gruplarına baskı uygulamaya dayandığını söyleyerek, düşmanın hala zaman kazanmak ve oyalama politikasına devam ettiğini belirtti.

Heniye, Gazze'de özellikle Refah'ta direniş savaşçılarının cesurca mücadelesine ve canlarını feda etmeye devam ettiğini vurgulayarak, Hamas'ın 9 aydan fazla bir süredir düşmanın saldırılarına ve işgallerine karşı çeşitli cephelerde savaşını sürdürdüğünü belirtti. Haniye Lübnan, Yemen ve Irak gibi diğer direniş ekseninin üyelerinin, Gazze halkına ve direnişe yardım etmek için desteklerini sürdürdüğünü belirterek, Filistin direnişinin diğer eksen üyeleriyle birlikte düşmanın saldırıları ve suçlarına karşı mücadelesini sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

tesnim

Yorumlar