İslami Cihad Genel Sekreterinden Siyonist Rejime Uyarı

Filistin İslami Cihad Hareketi genel sekreteri Ziyad en'Nehale de, dün gece yaptığı açıklamada, siyonistleri uyararak, 'siyonistlerin iki seçeneği var. Biri Gazze'ye muhasaraya son vermek ya da siyonistlerin sığınaklarına girmeleridir' dedi.  

Görüntülenme: 1633 Tarih: 06 Nisan 2020 12:58
İslami Cihad Genel Sekreterinden Siyonist Rejime Uyarı

Filistin İslami Cihad Hareketi, uluslararası toplumun koronavirüsün olduğu bir ortamda Siyonist Rejim İsrail zindanlarında tutuklu Filistinlilerin durumuna sessiz kalmasını eleştirdi.

Siyasi Büro Üyesi Yusuf el-Hasayna, hareketin internet sitesinde yayımlanan açıklamasında, "COVID-19 salgınına rağmen Arap ve Filistinlileri tutuklamayı sürdürmek, haklarında yürütülen tıbbi ihmal, işkence ve göstermelik yargılamalar gibi, insanlık aleyhinde işlenen en kötü suçlara karşı dünya ve uluslararası toplum hala gözlerini yummaktadır" ifadelerini kullandı.

Hasayna şunları kaydetti: "Zindanlardaki Filistinlilerin durumlarına insan hakları örgütleri ve uluslararası kurumların sessiz kalması, üstlendikleri insani rollere karşı bir ihanettir. Bu durumun etik değerleri bırakma ve insan hakları, adalet ve hak ölçülerini görmezden gelmektir."

 

Bu arada Filistin İslami Cihad Hareketi genel sekreteri  Ziyad en'Nehale de,  dün gece yaptığı açıklamada, siyonistleri uyararak, 'siyonistlerin iki seçeneği var. Biri Gazze'ye muhasaraya son vermek ya da siyonistlerin sığınaklarına  girmeleridir' dedi. 

parstoday

Yorumlar