Halid El Bataş'tan BM'ye Sert Çıkış

Filistin İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halid El Bataş, direnişin Filistin halkını savunacağını vurguladı. 

Görüntülenme: 750 Tarih: 24 Haziran 2021 05:50
Halid El Bataş'tan BM'ye Sert Çıkış

Qodsna'nın Safa'dan aktardığı habere göre, Filistin İslami Cihad Hareketi yöneticilerinden Halid El Bataş, direnişin halkı ve tüm kutsalları savunacağını duyurdu.
El Bataş şöyle konuştu: 'Filistin Direnişi Gazze ablukasının kalkması, Gazze'deki vatandaşların sorunlarının giderilmesi, Kudüs'ün, kutsalların korunması ve ilkelere bağlılık konusunda kararlıdır.'
El Bataş ayrıca, BM yetkilileri ile yapılan bu görüşmenin sadece Filistin halkını denemek için yapıldığını belirterek, BM'nin tam bir Siyonist rejim destekçisi olduğunun da altını çizdi.
El Bataş şunları da hatırlattı: 'BM, Gazze kuşatmasını azaltmak veya artırmak için anlaşmaların iptali çağrısında bulunan mesajlar göndererek, Gazze'nin yeniden inşasına ve Filistin Direnişinin elinde tuttuğu Siyonist askerlerin mübadelesi davasına karşı çıkarak Siyonist rejimin destekçisi olduğunu göstermiştir.'
El Bataş, konuları birbirinden ayırmak gerektiğine dikkat çekerek, BM'nin Siyonist rejim destekçiliğini kınadı ve BM'den düzgün bir arabulucu olmasını ve Siyonist rejim destekçiliğini bırakmasını istedi.
El Bataş, BM'nin Siyonist rejimi Filistinli çocukları öldürdüğü halde utanç listesine almamasından dolayı Filistin halkının bu teşkilata karşı olduğunu da vurguladı.
BM'nin bu tutumunun Siyonist rejimi desteklemek anlamına geldiğini belirten El Bataş, BM tarafından rejimin Gazze, Batı Şeria ve Kudüs halkına karşı sürekli işlediği cinayetlere göz yumulduğunu ifade etti.

kudusgunu.com

Yorumlar