Ziyad Ennehale: 'Filistinli 6 Mücahit Siyonist Rejimin Tüm Güvenlik Önlemlerini Yerle Bir Etti'

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, "Filistinli 6 mücahidin, savaşı düşmanın kalbine taşıdığını ve Siyonist rejimin tüm güvenlik önlemlerini yerle bir ettiğini" söyledi. 

Görüntülenme: 681 Tarih: 07 Eylul 2021 07:21
Ziyad Ennehale: 'Filistinli 6 Mücahit Siyonist Rejimin Tüm Güvenlik Önlemlerini Yerle Bir Etti'

El-Meyadin'e göre, Ziyad el-Nehale, dün yaptığı konuşmada, "Siyonist rejimin esaretinden kaçan kahraman savaşçılar bize her şeyin mümkün olduğunu ve düşmanın yenilgisinin her zamankinden daha yakın olduğunu öğretti." dedi.

Nehale,  bu günü Filistin halkı için büyük bir gün olarak nitelendirerek, "Bu kahramanlar geleceğe damga vuranlar olacak'' dedi. 

Filistin İslami Cihat Hareketi Genel Sekreteri, Batı Şeria'daki Filistin halkına bu cesur savaşçıları koruma görevini yerine getirme çağrısında bulundu ve şunları vurguladı: "Dirençli ve mücadeleci bir millet olarak görevimiz, terör rejimi İsrail zindanlarından kaçmayı başaran bu özgürlükçülerimize destek olmamız kaçınılmaz bir zarurettir.'' dedi. 

Terör rejimi İsrail polis operasyonları timi komutanı Avi Beaton, 6 esirin Jalboa'dan kaçtıktan sonra, işgal altındaki Filistin genelinde güvenlik alarm seviyesinin arttırıldığını çünkü Filistinli  esirlerin saldırı başlatabileceklerini söyledi.

Jalboa hapishanesindeki güvenlik boşluğunu eleştiren İbranice web sitesi Walla News de şunları yazdı: "6 Filistinli mahkûm, becerilerini daha yüksek bir düzeye çıkarmayı başardı çünkü hapishane yetkililerinin tünelden kaçtıklarını anlamaları saatler aldı."

parstoday

Yorumlar