"Aksa Koruyucuları Şafağı" İçin Mescid-i Aksa'da Buluşma Çağrısı

Ramazan'ın ikinci Cuma günü sabah namazında "Aksa Koruyucuları Şafağı" adıyla düzenlenecek Büyük Fecir Buluşması'na iştirak edilmesi istendi.  

Görüntülenme: 1439 Tarih: 13 Nisan 2022 00:57
"Aksa Koruyucuları Şafağı" İçin Mescid-i Aksa'da Buluşma Çağrısı

"Aşırı dinci" olarak tanımlanan aşırı siyonist, ırkçı ve saldırgan yahudi cemaatlerinin Pesah Bayramı bahanesiyle Mescidi Aksa'nın sahası içinde ayin kurbanı kesme girişimine karşı bu kutsal mabede sahip çıkılması amacıyla Ramazan'ın ikinci Cuma günü sabah namazında "Aksa Koruyucuları Şafağı" adıyla düzenlenecek Büyük Fecir Buluşması'na iştirak edilmesi istendi. 

Filistinli aktivistler bugün (12 Nisan Salı) muhtelif sosyal medya ağları vasıtasıyla yaptıkları çağrılarda Mescidi Aksa'da ribatın sürdürülmesi ve yahudilerin burayı hedefe yerleştiren oyunlarının bozulması için, yahudi cemaatlerinin ayin kurbanı keseceklerini duyurdukları tarihe denk gelen 15 Nisan Cuma günü burada düzenlenecek buluşmaya mutlaka iştirak edilmesi gerektiği hatırlatıldı.

Bu arada Gazze'deki İslami vakıflar tarafından da Mescidi Aksa'da itikafların şimdiden başlatılması ve burada itikafa girenlerin sayısının mümkün olduğunca artırılması için çaba sarf edilmesi çağrıları yapıldı. 

Diğer yandan kendilerini Tapınak (Heykel) cemaatleri olarak isimlendiren aşırı siyonist yahudi gruplar, Ramazan'ın 14'üne denk gelen, yahudilerin Pesah Bayramı olarak isimlendirdikleri bayramlarının da başlangıç günü kabul edilen 15 Nisan tarihinde Mescidi Aksa sahası içinde ayin kurbanları kesme planlarını gerçekleştirmek için yoğun bir şekilde çalışmaya devam ediyor. İlanlarında ayin kurbanı kesebilenlere 10 bin şekel (3000 dolar), kurban kesmeksizin sadece tören alanına girebilenlere 800 şekel (250 dolar), girmeye çalışan ama giremeyenlere de 400 şekel ödül vaadinde bulunuyorlar. Mescidi Aksa'da ayin kurbanı kesilmesinin kendilerince "teröre" en uygun cevap olacağı iddiasında bulunuyorlar. 

Filistin Enformasyon Merkezi

Yorumlar