Filistin İslami Cihad Hareketinden Uyarı

Filistin'deki İslami Cihad hareketi, bir ABD güvenlik heyetinin işgal altındaki Filistin'i ziyaretinin ve Ramallah ve işgal altındaki Filistin'deki toplantılarının sonuçları konusunda uyarıda bulundu. 

Görüntülenme: 601 Tarih: 12 Ağustos 2021 07:09
Filistin İslami Cihad Hareketinden Uyarı

Fars Haber Ajansı'na göre, İslami Cihad sözcüsü Tarık Selmi  dün yaptığı açıklamada, ABD istihbarat heyetinin işgal altındaki topraklara yaptığı ziyaretin, Tel Aviv ile güvenlik işbirliğini güçlendirmeyi ve aralarında üçlü bir anlaşma uygulayarak nafile müzakere sürecini geri getirmeyi amaçladığını söyledi. 

İslami Cihad sözcüsü, Filistin milli gruplarını Filistin halkının haklarını ve ilkelerini yok etmeye yönelik tüm planlara karşı çıkmaya ve Filistin halkının işgalci rejime karşı devrimini engellemeye yönelik tüm komplolara karşı uyanık olmaya çağırdı.

Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) başkanı William Burns, terör rejimi İsrailli yetkililerle İran da dahil olmak üzere çeşitli konular hakkında konuşmak için işgal altındaki Filistin'e gidecek ve muhtemelen Ramallah'ta Filistin Yönetimi yetkilileriyle de  görüşecek.

Parstoday

Yorumlar