İslami Cihad'tan Erdoğan'ın İsrail Kararına Eleştiri

Filistin İslami Cihad hareketi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Ankara'nın siyonist rejimle ilişkileri iyileştirme kararına’ ilişkin açıklamalarına yanıt olarak, Erdoğan'ın açıklamalarının rejim üzerindeki pozisyonundan çekilmesi anlamına geldiğini söyledi. 

Görüntülenme: 132 Tarih: 30 Kasım 2021 01:32
İslami Cihad'tan Erdoğan'ın İsrail Kararına Eleştiri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hükümetin Birleşik Arap Emirlikleri gibi işgal rejimi ‘İsrail’ ile ilişkiler kurma niyetiyle ilgili son sözleri, Filistinli direniş gruplarının tepkisine yol açtı.

Filistin İslami Cihad Medya Ofisi Başkanı Davud Şihab, el-Meyadin'e verdiği demeçte, "Erdoğan ‘İsrail'e karşı tutumundan döndü" dedi.

Şihab, "Elbette Türkiye'yi ‘İsrail’e karşı böyle bir pozisyon almaya zorlamak için baskı yapıldığı açık.

Erdoğan'ın Türkiye'nin Siyonist rejimle ilişkilerini geliştirmeye yaptığı vurgu, tüm partileri ve akımlarıyla Filistin’in yanında duranları şok edecek’ ifadelerini kullandı.

Davud Şihab, BAE'nin siyonist rejimle ilişkilerinin normalleşmesine de değinerek, "BAE yöneticileri bu senaryonun öncüleridir" dedi.

Filistin İslami Cihad Medya Ofisi Başkanı, ‘BAE, ‘İsrail’ ile ilişkilerin normalleştirilmesi karşılığında Arap ülkeleriyle kalkınma ve refah için pazarlıkta tehlikeli bir rol oynuyor’ ifadelerini kullandı.

Şihab, düşmana yönelik bu aceleci normalleşmenin, kendilerini asla geri çekilmeye veya teslim olmaya zorlayamayacağını vurguladı.

rasthaber

Yorumlar