Davud Şihab'tan Nasrallah'a Destek (Video)

 

Görüntülenme: 185 Tarih: 14 Haziran 2022 06:12
Davud Şihab'tan Nasrallah'a Destek (Video)

Filistin İslami Cihad Hareketi sözcüsü Davud Şihab, Nuceba’nın Gazze muhabirine Hizbullah lideri Nasrallah’ın, Lübnan’ın siyonist İsrail karşısında haklarını sonuna kadar savunacağı yönündeki açıklamalarını değerlendirdi.

Nasrallah: ‘Direniş açısından tüm seçenekler açıktır. Onlar, masadaki seçenekler tabirini kullanıyorlar, evet seçenekler masanın üstündedir.’

Davud Şihab (İslami Cihad Sözcüsü): ‘Varlığı yasadışı ve batıl olan siyonist rejim; işgalci ve geçici bir rejimdir. Batıl üzerine bina edilen herşey de batıldır. İşgalci rejimin, Lübnan'ın denizdeki doğalgaz sahalarına hakimiyet kurma yönünde aldığı tüm kararlar batıldır. Lübnan bunları reddetme hakkına sahiptir. Bölgedeki tüm deniz sınırlarını ve kara topraklarını savunmak ve bu aziz Arap ülkesinin zenginliklerini korumak Lübnan'ın hakkıdır.

Bu nedenle biz; kendi su, toprak, hakimiyet ve doğal zenginliklerini koruması için Lübnan ve Lübnan direnişinin yanındayız.

Seyyid Hasan Nasrallah kesinlikle doğru sözlüdür, ne söylediğini bilir ve siyonistlerin Akdeniz'deki doğalgaz sahalarına hakimiyet kurmasının tehlikeli sonuçlarını idrak eder. Kendi egemenliğini ve doğal kaynaklarını savunmak Lübnan'ın hakkıdır.

Siyonist işgal rejimi bu topraklarda geçicidir. Bu rejim kısa süreli ve batıl sömürgeci bir askeri güçtür.

Siyonist rejimin bizim müslüman ve Arap topraklarımızdaki varlığı batıl ve yasa dışıdır.

Batıl üzerine kurulu herşey de batıldır, yasal hiçbir yanı yoktur.

İsrail'in Müslüman ve Arap ülkelerinin doğalgaz sahaları ya da doğal kaynakları üzerindeki hiçbir girişimini kabul etmiyoruz.’

Nasrallah: ‘Düşman savaşla tehdit ettiğinde, direnişin savaştan korkusunun olmadığını bilmelidir.’

kudusgunu.com

Yorumlar