Ziyad En-Nehale'den Filistinli Gençlere Çağrı

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri, "Filistin'in Kurtuluşu İçin Halk Cephesi'nin" kuruluşunun 55. yıl dönümü münasebetiyle yaptığı konuşmada, İsrail rejimiyle uzlaşma sürecini eleştirerek, Filistinli gençlere, savaşın gerçek cephesinde bulunmalarını tavsiye etti. 

Görüntülenme: 411 Tarih: 09 Aralık 2022 09:44
Ziyad En-Nehale'den Filistinli Gençlere Çağrı

Filistin İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Ziyad Nahle, "Filistin'in Kurtuluşu için Halk Cephesi'nin" kuruluşunun 55. yıl dönümü merasiminde Filistinli gençlere tavsiyelerde bulundu ve şunları söyledi: 'Topraklarınızı ve atalarınızın evlerini işgal edenlerle gerçek savaş, gerçek dünyada olmalıdır.

Mücadele, Filistin halkı arasında vahdet sağlanana kadar devam edecektir ve Filistinli savaşçılar Batı Şeria'da Yahudileşmenin önündeki en büyük engeldir.

Haklarımızı ve topraklarımızı geri alana kadar mücadeleye devam edeceğiz.

Siyonistlerin bu bölgeye hakim olma ve burayı Yahudileştirme girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasında Batı Şeria'daki mücahidlerin mücadelesinin büyük etkisi olmuştur.

Ölümcül partizanlık, çocuklarımızın enerjisini ve hayallerini boşa harcıyor.

Halkımızın enerjisini tüketen, ahlakını ve arzularını yıpratan öldürücü partizanlığı bir kenara bırakalım. Filistin ulusunun tüm çocuklarından, medyadaki düşmandan başka kimseye faydası olmayan hayali savaşları bir kenara bırakmalarını istiyorum.'

Ziyad Nahle, Arap ülkelerinin İsrail rejimi ile normalleşmesini eleştirerek şu ifadelerde bulundu: 'Mescid-i Aksa Siyonist yerleşimciler tarafından her gün yıkılıyor.

Filistin çevresindeki ülkeler ile Siyonist rejim arasındaki ilişkileri normalleştirmek için milyarlarca dolar harcanıyor.

Filistinlilerin kanının dökülmesine ve Siyonistlerin bu kana bulanmış ellerine rağmen birçok ülke hala onlarla ilişki kurmanın peşindedir. Filistin milleti arasında vahdet sağlanana, Arap dünyası uyanana ve Filistinlilerin yanında yer alana kadar mücadeleye devam edeceğiz.'

Bu yılın başından bu yana Siyonistlerin işlediği suç ve cinayetlerde 217 kişi şehit oldu

Hatırlatmak gerekir ki, perşembe günü İsrail rejimi askerleri Batı Şeria'da dört Filistinli genci şehit etti. Filistin Sağlık Bakanlığı dün yaptığı açıklamada, İsrail rejiminin bu yılın başından bu yana 52'si Gazze'den ve 165'i Batı Şeria'dan olmak üzere 217 Filistinliyi şehit ettiğini belirtti.

rasthaber

Yorumlar